Tässä olisi vähän lukemista VHH:n tarpeellisuudesta.
Millainen ruokavalio on tehokkain painonpudottamisessa ja painonhallinnassa? Kivikautista ruokavaliota kokeilleet tietävät sen kokemuksesta: vähän hiilihydraatteja, runsaasti proteiineja ja kohtuullisesti rasvoja.
Lukekaa huolella ja jatketaan keskutelua.
http://www.hypnopaleolaihdutus.com/vahah.html
Vähähiilihydraattinen ruokavalio
9
78
Vastaukset
- rtpmn
Asiaa. Punaisen lihan syönnistä on olltu monenlaista tutkimusta, mutta siitä odottaisin lisää. Itse en syö jalostettuja lihatuotteita ja muutenkin yritän panostaa moniin eri proteiininlähteisiin, mm. pähkinöihin. Broilerikaan ei välttämättä ole eettisesti paras, samoin sillä voi olla happamoittava vaikutus...
- asia linjalla
Ihan asialline kirjoitua Aktinsin ruokavaliosta ja siihen liityvistä tutkimuksista.
Kaikista päätellen kukaan ei ole kiinostunut tutustua tähän, koska se ei aja vastustajien linjaa. - ___________________.
en huomannut olenkaan noissa linkeissä mainittavan pekka puskaa, mikael fogelholmia, matti uusitupaa enkä ursula shwabia, näitä maailman johtavia ravitsemus tutkijoita.
vai onko minulle valehdeltu em henkilöiden tiedoista ja taidoista tutkijoina, vai kuuluvatko heidän tutkimuksensa siihen puskan mainostamaan 1 000 tutkimuksen nippuun jota aina tarpeentullen mainitaan esim rasvoista puhuttaessa.
vakavasti puhuen aloittajan linkki on erinomainen ja siihen kuuluisi tutustua myös suomalaisten virkamiesten jotta edes totuus olisi heidän tiedossaan, käytäntöönhän sitä ei suomessa voi soveltaa koska elintarvike-ja lääketeollisuus kärsisivät siitä mittavat tappiot.- ___________________-
lisättäköön nyt että tosiasioiden suhteen ei aloittaja tietenkään ole kelkassa mukana ollenkaan ja ne lääketeollisuuden tappiot ovat todellisuutta nykyisillä suosituksilla, karppaus toisi heille suuria voittoja koska silloin olisi jatkuva lääkinnän tarve eikä pelkästään fyysisten asioiden takia.
linkkkin kertoo että silkkaa huuhaatahan koko juttu on - asia linjalla
___________________- kirjoitti:
lisättäköön nyt että tosiasioiden suhteen ei aloittaja tietenkään ole kelkassa mukana ollenkaan ja ne lääketeollisuuden tappiot ovat todellisuutta nykyisillä suosituksilla, karppaus toisi heille suuria voittoja koska silloin olisi jatkuva lääkinnän tarve eikä pelkästään fyysisten asioiden takia.
linkkkin kertoo että silkkaa huuhaatahan koko juttu onTaas yksi, jolla ei ole pienintäkään tietoa VHH:sta. Ikävä kyllä asia on näin, se kun paistaa läpi.
Tai sitten sitä pitää ihan huvikseen pistää hanttiin kunnon suomalaisella tarmokkudella. - ___________________-
___________________- kirjoitti:
lisättäköön nyt että tosiasioiden suhteen ei aloittaja tietenkään ole kelkassa mukana ollenkaan ja ne lääketeollisuuden tappiot ovat todellisuutta nykyisillä suosituksilla, karppaus toisi heille suuria voittoja koska silloin olisi jatkuva lääkinnän tarve eikä pelkästään fyysisten asioiden takia.
linkkkin kertoo että silkkaa huuhaatahan koko juttu onkarppauksen yleistyminen olisi lääketehtaille lottovoitto kun saisi myydä kalliita verenohennuslääkkeitä joilla karppien suonet saadaan toimimaan ja masennus ynnä ahdistuslääkkeitä kun aivot eivät saa tarvitsemiaan hiilihydraatteja ja alkavat oireilla.
- asia linjalla
___________________- kirjoitti:
karppauksen yleistyminen olisi lääketehtaille lottovoitto kun saisi myydä kalliita verenohennuslääkkeitä joilla karppien suonet saadaan toimimaan ja masennus ynnä ahdistuslääkkeitä kun aivot eivät saa tarvitsemiaan hiilihydraatteja ja alkavat oireilla.
Tähän voin sanoa vain, että ken uskoo mihin uskoo.
Olemme karpanneet pari vuotta ja Uusituvan mukaan meillä on elinaikaa jäljellä samanverran vuosia.
Emme paljoa säästele rasvoissa. Ateria oli tänään normaali ilman perunoita, jälkiruuaksi marjoja vispikermassa. Aamu aloitettiin partajukurtilla missä oli niinikään marjoja sitten myöhemmin pekoni muna aamiainen. Miksi minä muutaisin nykyistä systeemiäni johonkin muroihin ja siniseen maitoon tai nolla jukurttiin. Hullua tämä maalima. Yksi puhuu verenohennus lääkkeistä. Meillä ei ainakaan toistaiseksi ole niitä tarvittu, koska aloimme ajoissa VHH:le. Eikä kukaan tuntemani VHH ystävä ole tarvinut minkäänmoista lääkitystä.
Tuttavapiirissämme on joitain henkilöita, jotka tarvitsevat ko. lääkitystä sekä diebeeetikkoja ja he ova nuorenpia kuin minä. Mielestäni puhut mitä puhut. Minä nautin ihanan maukkaasta ruuasta. Toiset taas syövät "terveellisesti"
- ___________________,
10.3.2012 09:47 10.3.2012 07:01 nämä viestit on lähettänyt nikkivaras kopiomattilan tunnettu ameeba
sen kirjoitukset tuntee kuulema sokea reettakin. se on taas ammentanut arabian valkoisesta pöntöstä kahvivetensä, ja viesteistä sen huomaa, vai mitä ameeba, oliko sattumia kahvissa.- HJ
On paljon eri mielipiteitä, joita tietysti pitäisi kunnioittaa.
Tässä on erään tunnetun näytteliän laihduts VHH:avulla, jos kiinostaa lukea.
http://www.dietdoctor.com/
Tässä taas on lukematon määrä tutkimuksia vähähiilihyraattisen ruokavalin vaikutuksesta, Jos kiinostaa selvittää itselleen mikä on totuus.
Jos taas ei kiinosta, niin ok.
http://www.kostdoktorn.se/vetenskap/studier-pa-viktnedgang-med-lagkolhydratkost/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h292350- 1282293
- 1582054
- 351650
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue201648- 511037
- 86995
- 18939
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24932- 114904