Taas on Laineelta

putkatanut karavaanareille tyypillinen urbaani tarina etutelttaan. Eikö kannattaisi ottaa asioista selvää ennen kuin kovasti uusia lakeja kehittelee. Nyt kun kaasutukset on todettu alkoholi kaasuiksi niin tottahan jotain uutta pitää keksiä. Ehkäpä Laineenkin olisi syytä käväistä paikan päällä tutustumassa lakeihin, ei tarvitse toiselta pöllö- liitolta käväistä kurkkailemassa.

Olen havainnut , nämä saittitietäväiset onkivat tietonsa netistä, useinkin vanhentunutta ja vääristeltyä tietoa. Mitä sitten viisaana laittavat jakeluun muille pölhöille. Väittäisin että laine on hyvin paljon Portugalin punaisen pikku-possun kanssa samoilla linjoilla.
22126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Totuttu on.

Äänestä

Minä ainakin kirjoitan Perämettänsanomia ja juopottelen ja hakkaan halkoja laavulla. Siten kun eukko antaa sisälläololuvan, sitten alan kirjoittelen nettiin sinne jäsenkeskusteluihin viisaita.

Äänestä

Ei sulla sitte ole ymmärrystä laittaa tänne tuoretta ja oikeaa tietoa? Ja kerro mistä ne sait.

Äänestä

Onhan sitä, on karttunut parinkymmenen vuoden oleskelusta ulkomailla. Eipä ole tietoa tarvinnut netistä kaivella, mutta ei ole tarvinnut myöskään viisasta leikkiä väärää tietoa jaellessa. Näkyipä teitä siellä etuteltanpuolella taas oikea viisasten ryhmä koolla olevan.

Äänestä
  • Ei helvata. Mitä nokkimista tämä taas on? En kylläkään tiedä onko kyseessä Laineen Pentti vai Erkki, mutta tällaiset loukkaavavat kommentit ei tänne kuulu.

    Äänestä

Aivan Haapanenkin oli kuvaamassaNormandiassa taivasta. luulisi sitä riittävän Suomessa kuvattavaksi asti? Kannattaako sinisen tähden ajella Ranskaan?

Äänestä

Mukavaahan se taivasta valokuvata, mistäs sitä tietää vaikka yläkerran ukko kurkistelisi pilvenlongalta. Vai kuinka veli Haa..nen ?

Äänestä
  • Sohii äijä summamutikassa sinne tänne.

    Äänestä

Koska se heinosen mainostama suuri valokuvanäyttely olikaan ja missä. Taisi olla ymsi noita jormukan suuria harhoja sekin.

Äänestä

Suut kiinni nyt . Kohta kerrotaan Piiloselle niin sulkee tämänkin palstan.

Äänestä
  • Saako tiedustella, keneltä on muita saitteja suljettu?

    Äänestä

Ei keneltäkään, Piilosen valtuudet eivät eivät riitä kuin oman kitansa sulkemiseen ja pösilöitä paimentamaan.

Äänestä
  • Tietääkseni tämäkin saitti voidaan sulkea tietyiltä henkilöiltä. Prepaiditkin voidaan kaivaa esille myyntipaikan kautta/talllentavien videoiden avulla, vaikkakin työläs hommeli,toisella saitilla 13 henkilön kontaktit on ilmeisesti jo poikkí 3 kuukauden ajan.

    Äänestä

Mikäs, ei muuta kuin kaivelemaan, loppuu minunkin aiheeton syyttely eri nimimerkkien käytöstä. Uskoisin syyllisten löytyvän useimpien nm. käyttöön sieltä et. puolelta. Minulla ei ole tarvetta eikä kovasti aikaakaan täällä ryhtyä Vartiais/Rautiainen/ Liimatainen linjalle.Olenhan sentään todettu henkisesti terveeksi henkilöksi. Minun puolestani saatte jatkaa omaksumaanne linjaa kuin vain haluatte. Ei häiritse minua.Poliisia kylläkin.

Äänestä

Missä sinut on todettu henkisesti terveeksi ??? Muistini mukaan viimeinen diagnoosisi oli kaksisuuntainen mielialahäiriö

Äänestä

Eikös se ollut sinun henkilökohtainen mainoksesi, muutaman kerranhan poistatitkin sen, kun huomasit että itsestäsi kirjoitit. Myönnän kyllä, kaltaisesi huonomuistisuus on ominaista sinun sairaudestasi johtuvasta pakkomielteestä. Häiritä asiallisia ihmisiä täällä saitilla. Muista kuitenkin se tulee yllättäen loppumaan, kuten olen aikaisemmin viitannut.

Joten: koita kestää saattaa olla, että sinut vielä terveeksi saadaan ja tuemmehan sinua joukolla. Emmehän voi sairasta lajitoveria hyljätä vaikka minullehan olet entinen lajitoveri. Mutta kyllä teitä k..ipäitä tuossa joukossa vielä riittää aivan riittävästi, eikös vain?

Äänestä
  • mites Vito.

    Äänestä

herra Jorma, sinä viisasmies olekin. hillelihuhhelihiihhaa ja hoo ja pöö!

Äänestä

Kuinkas sinä, samaa en voisi sinusta sanoa. Valitettavasti minun täytyy taas vetäytyä parempiin tehtäviin ja lopetettava tämä luunappien jako. Eiköhän näissäkin ole yli kääkkien ymmärryksen sulateltavaa. Eiväthän mitään älykköjä liene?

Äänestä
  • karkuun, mokoma!

    Äänestä

Kyllä niitä luunappeja näkyi lennelleenkin, hyvin sai porukka taas kuhmuja ja kolhuja.

Äänestä
  • hyvää karkumatkaa, vito.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei ymmärrystä.23 kirjoitti:

putkatanut karavaanareille tyypillinen urbaani tarina etutelttaan. Eikö kannattaisi ottaa asioista selvää ennen kuin kovasti uusia lakeja kehittelee. Nyt kun kaasutukset on todettu alkoholi kaasuiksi niin tottahan jotain uutta pitää keksiä. Ehkäpä Laineenkin olisi syytä käväistä paikan päällä tutustumassa lakeihin, ei tarvitse toiselta pöllö- liitolta käväistä kurkkailemassa.

Olen havainnut , nämä saittitietäväiset onkivat tietonsa netistä, useinkin vanhentunutta ja vääristeltyä tietoa. Mitä sitten viisaana laittavat jakeluun muille pölhöille. Väittäisin että laine on hyvin paljon Portugalin punaisen pikku-possun kanssa samoilla linjoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu