Naisten päivän kunniaksi

kyselen romantiikkaa

Täällä ei yhtään mitään. Yritin vaatia tuomaan kukkia. Ei mitään. Itse syö tuossa karkkia, sitäkään ei mulle tarjonnut. Pieraisi kyllä hirveät pierut. Onko muilla yhtä itsekkäitä miehiä? Aamulla oli jättänyt tiskaamatta astiat, joita olisin tarvinnut. Onko liitto lopuillaan?

5

362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiusattu.

      Lisään vielä. Mielestäni tämä on henkistä kiusaamista. Oli saanut 40:n sakot ja siitäkin syytti minua ja varmaan siksi ei mitään mulle ostanut.

    • onnettomanonneton90

      Yep, täällä ukko puhui jo alkuviikosta kuinka hemmottelee minua naistenpäivänä. Oli kuulemma keksinyt kaikenlaista kivaa. Nooh, aamulla ei muistanut koko päivää. Töissä onnitteli naistenpäivän kunniaksi (työskentelemme samassa firmassa). Joutui jäämään ylitöihin. Olin aivan varma, että palatessaan tuo edes kukkasen. Mutta ei... Tuli kotiin ja kertoi lähtevänsä hakemaan kitaraa toiselta paikkakunnalta (johon minä jouduin btw lainaamaan rahat alkuviikosta..). No käskin ilmotella kun lähtee ajelemaan kotiopäin. Kertoi viipyvänsä 1,5h.. Eipä ole vielä takaisinpaluuviestiä kuulunut, vaikka lähti 3 tuntia sitten. Eli se siitä sitten, kävin hakemassa itselleni 100g suklaata naistenpäivän kunniaksi ja menen nukkumaan ennen kuin ukko suvaitsee saapua kotiin.

    • onnekas rva

      Ollaan oltu yli 20v yksissä mieheni kanssa ja yllätyin kun mies tuli töistä ja toi kukkakimpun.:) Ihanaa,,vielä musta tykkää..Kyllä sanoi että perheen naisille,.sillä onhan meillä ihana tytär..Oltiin imarreltuja molemmat..:) Ei kyllä ole aina kukkia tuonut mutta on muistanut onnitella ..

    • jgnito

      Mie en saanu mittään, en ees toivotusta,sama juttu ystävänpäivänä, mut hengissä silti ollaan ;) Miks ottaa turhan vakavasti tuollaisia päiviä? Mulle henk. koht. se on vaan yks päivä muiden joukossa, eikä se yks kukkakimpun puuttuminen lopeta elämää maapallolla.

      Ehkä voin kuulostaa tylyltä, mut olen kai sitten jo niin tottunut siihen ettei paljoa heiluta suuntaan tai toiseen.

      • ????????

        Juuri noin, mitä noita märehtiin. Mitä tunnen miehiä niin suurin osa katsoo huulipyöreänä, että mikä naisten päivä. Muistiko aloittaja miestään miestenpäivänä?

        En muutenkaan jaksa tuollaista märehtimistä, tiskaa itse jos jotain tarttee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      63
      4423
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      107
      3318
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      17
      1869
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1118
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      82
      809
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      797
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      791
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe