Nutrilett käyttöohje katosi

Kevätstartti

Ostin 5 päivän pikastartin ja kadotin sisällä olevan käyttöohjeen. Nutrilettin omilta sivuilta en löytänyt ohjetta seuraaviin annoksiin:
Kasvis/tomaattiliemi
Juustopasta
Tomaattipasta
Kananuudelikeitto
pirtelöt
Voisiko joku ystävällisesti auttaa tosi hölmöä

7

2081

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maryll

      sama juttu! tehtiinkö joku pirtelö maitoon? muistanko oikein? eikun pasta oli ainakin maitoon, keitto varmaan 2dl vettä??

    • Kevätstartti

      Sain uuden käyttöohjeen Nutriletiltä. Pirtelö : 2.5 dl kylmä, rasvaton maito

    • gdf424242

      Kick starttiin oman muistini mukaan sai tehdä maitoon, mutta sen siis voi tehdä maitoon ja veteen. Pienin määrä on 2dl mutta itse taisin laittaa aina 3-4dl vettä niihin.

      Noissa keitoissa ja juustopastoissa on sellanen perus ohje, tee ne niin kuin tekisit ihan normaalia pastaa. Eli vettä hitusen ylitse sen pastamäärän.

      Kasvis ja tomaattiliemi taisivat olla sama määrä kuin pirtelöön, 2dl.

    • Marakati

      Saako kuurin aikana syödä nutrilet patukoita. Itse syön nutrilet pirtelöitä 5 päivässä voiko siihen lisäksi syödä patukan ja onko ajalla välillä

    • veijo4o98648

      Kiitä onneasi- olisi parampi jos koko huijauskuuri katoisi.

    • veijoy39879p387
    • veijo73097838

      Alla parhaat vihjeet kirjasta terveellisen elämänravan saavuttamiseksi Pioppi ruokavaliolla. Pioppi on italialainen kylä joka on tunnettu terveistä ja pitkään elävistä asukkaistaan.

      1. Älä pelkää rasvaa. Sokeri ja raffinoitu hiilihydraatti ovat pahimmat vihollisesi.
      2. Harrasta liikuntaa-liiku terveytesi ylläpitämiseksi, ei laihduttaksesi. Kävely antaa parhaan tuloksen.
      3. Extra virgin oliiviöljy on lääkettä samoin kuin kourallinen pähkinöitä. Syö molempia-joka päivä.
      4. Nuku 7 tuntia vuorokaudessa.
      5. Lopeta kalorien laskeminen-kaloreilla ei ole mitään tekemistä ravintoarvon kanssa.
      6. Syö 10 kananmunaa vikkossa. Täyttävää ja proteiinirikasta.
      7. Syö kaksi annosta vihanneksia vähintään kahdella aterialla päivässä.
      8. Paastoa 24 tuntia kerran viikossa. Syö illallinen, jätä väliin aamiainen ja slounas seuraavana päivänä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1145
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      139
      743
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      743
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      233
      716
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      689
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      631
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      57
      615
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    Aihe