Täällä kun tuntuisi liikkuvan paljon näitä mitoistaan tietoisia naisia, niin mua kiinnostais kuulla kaikkien alle 160senttisten naisten reiden ympäryksen mitta otettuna siitä paksuimmasta kohdasta sekä pituus ja paino.
Ite olen 155cm 46kg ja reiden ympärysmitta paksuimmasta kohdasta on 50cm.
Kysyn tätä koska mun reidet vaikuttaa tosi paksuilta, vaikka muutoin hoika olenkin...Mieskin on myöntänyt, että näyttäisin paremmalta jos pari senttiä saisi reisistä pois, vaikka ei se tietenkään sitä häiritse, toisin kuin mua.
Ite olen 155cm 46kg ja reiden ympärysmitta paksuimmasta kohdasta on 50cm.
Kysyn tätä koska mun reidet vaikuttaa tosi paksuilta, vaikka muutoin hoika olenkin...Mieskin on myöntänyt, että näyttäisin paremmalta jos pari senttiä saisi reisistä pois, vaikka ei se tietenkään sitä häiritse, toisin kuin mua.
Vastaukset 38
Vanhimmat
158cm 45kg ja reidenympärys 46cm
Ööh, miten reidenympärys liittyy ihannenaiseuteen?
Laihdutus/ulkonäkö -palstat erikseen.
Ja eikös tämä palsta oo yli 18-vuotiaille?
Olettepas te ohuita :) Omat mittani ovat 158cm, 51kg ja reisi 53cm.
Samaa just mietin. :D
Omat mitat 157 cm, 50 kg ja 52 cm.
152cm/47kg. Reiden paksuin kohta 42cm.
148cm / 40kg ja reisi 35cm.
Nam!
oon 160 cm 60 kg ja reisi 58cm.. vyötärö 60. :D paksut on myös muihin osiin nähden.. mut mun mielest muhkeet reidet on just naiselliset, kuhan vähän treenaa ettei oo pelkkää löllykkää!
----> pienille naisille. Alle 160 senttisille.
no onpa kapea vyötärö noilla mitoilla? omat mittani noin 92-62-92, olen saman mittainen kuin sinä, mutta 10kg kevyempi. eikä vatsassa mulla mitään ylimääräistä.
-----> edelleenki vain pienille naisille, ja kysyttii pituutta, painoa, reiden ympärystä, ei muuta.....Opetelkaa lukemaan. Menkää te keskikokoset muijat muualle vertaileen itteänne, ei teistä kukaan ole kiinnostunu....Mun vaimo on 151 cm 47 kg ja reisi 40 cm.
en vastannutkaan ap:n kysymykseen, vaan kommentoin "paksureisi112":n kommentia. pahoittelen, jos pahoitin jonkun mielen, kun olen senttiä vajaa alle 160
niin onkin kapea vyötärö. :D moni kysyy et miten toi voi olla mahollista, en mä tiedä. :p vatsassa ei mullakaan oo ylimäärästä, pepusta ja reisistä löytyy ne mun ylimääräset. kylkiluutki näkyy, rasva kerääntyny ihmeellisesti. vastasin ketjuun, koska kuulen aina olevani pieni, sori.
urheilija n, on seki jännää, että sun mitat on noinki isot vaikka oot 10 kg kevyempi.. mäki nimittäin urheilen päivittäin, ja mitat on jtn 94-60-88... näköjään paino on tosi yksilöllinen juttu!
Oletko tehty lyijystä? Miten voit olla noin painava, vai mittaatko itsesi jotenkin väärin? Olen sua yli 10 cm pitempi (joo ei pitäis vastata tähän, kun oon sotanorsu ja en tosiaankaan luule olevani pieni!), mutta painan kymmenen kiloa vähemmän. Olen lihaksikas ja urheilullinen, ylimääräistä rasvaa ei missään. Omat mitat on 88-58-90 ja reisi 43 cm. Lieneekö lyhyemmillä ihmisillä sitten suhteessa paksummat reidet johtuen siitä, että lihakset on eri muotoiset? Että tavallaan on sama määrä reisilihasta (suurin piirtein) kuin jollain pitemmällä, mutta lyhyellä lihas on muodoltaan pyöreä, ja pitkällä pitkä ja kapea.
ootko sotanorsu jos painat 50 ja oot 170 cm pitkä? ehhh.. ei mikään ihme, et mua pidetään painavana jos näät ittes sotanorsuna, ei kukaan voi olla noil mitoilla mikään norsu!:) oon kai tehty lyijystä sit, sitä mieski ihmetteli että miten voit painaa 60, jaa a...? mul on kyl kunnon lihakset joka puolella ku urheilen 10 tuntia viikossa, mut on silti ylimääräst esim lantion ja perseen seudulla.. :) sinne ne kilot kertyny, kaikil ei keräänny vyötärölle.
Mua on haukuttu nuorempana pituudesta, vaikka en ole edes mikään hirveän pitkä oikeasti, vain 173 cm. Tunsin olevani teininä hirveän iso ja pitkä kun siitä huomauteltiin ja haukuttiin, mutta myöhemmin oon tajunnut, että en nyt oikeastaan ole kuin ihan keskikokoinen nainen. Ehkä olet sitten sellaista isolihaksista tyyppiä, ja painat siksi noinkin paljon. Olen itsekin urheilullinen ja lihaksikas, mutta mun lihakset on sellaisia kapeita ja pitkiä.
Suomalaisilla naisilla on tällä hetkellä keskipituutena 167,5
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ihmisen_pituus
Tollanen kroppahan on miesten unelma: siro yläkroppa ja herkulliset muodot pebassa, reisissä ja lanteilla.
Nammmm!
Ja sulla on todella ihanan kaponen vyötärö! Itse olen myös 160 cm, eli pieni ja 7,5 cm keskimittaista lyhyempi, painan 58, mutta vyötärö reilut 70cm. Noh, olenkin jo lähempänä neljääkymppiä :)
Ja tällä kokemuksella voin sanoa, että juuri vyötärö-lantio suhde on se, mikä miehiin puree. Näyttää hedelmälliseltä ja haluttavalta, toisin kuin puikula tai pötkö kroppa (ali- normaali- tai ylipainoisella) Ylipainoinenkaan kun ei ole välttämättä todellakaan muodokas, vaan voi olla hyvinkin pötkö, ja vailla kauniita kaaria.
http://www.google.fi/search?q=heli keiju&oe=utf-8&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a&channel=np&um=1&ie=UTF-8&hl=fi&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=o8FsT4SuLcrE4gSYnJjAAg&biw=1276&bih=691&sei=qMFsT66VD-364QSP7sy_Ag
Älä jaksa "paksureisi112" kehua itseäsi muita esittäen. Sulla on joku ongelma ton ulkonäkösi tai pikemmin kokosi suhteen, kun vähän yhdestä jos toisesta ketjusta löydyt kehumasta itseäs. Linkitä kuva, että saadaan me muut arvioida ootko niin nätti kun väität. Minä vähän luulen ettet ole, sillä jos olisit niin et sä täällä roikkuis kehumassa itseäs.
Silti keskimittaisena ja kokoisena voi pitää 160 - 174 cm naisia. Ei tuo 160 cm 60 kg kovin pieneltä vaikuta, varsinkin kun henkilö on vielä hoikkakin niin ei ole noilla mitoilla mikään keiju.
152cm/56kg/50cm. Joulukilot ja karjala olut kerryttänyt vatsaa.
156cm 59kg 50cm
no en muuta sano kun onpa vähän kettumainen mies. jos oot vaan tuollainen geeneiltäsi, olet ihan tarpeeksi hyvä!
Mulla sama ongelma, kuin aloittelijalla. Eli oon lyhyt ja hoikka, mut reidet on paksut ja löllöt. Mitat 158cm 45kg reisi 50-51cm. On oikeesti tosi paksut noilla mitoilla. Jos niitä yrittää treenaa, niin lopputulos on entistäkin paksummat reidet. Ei kyllä kukaan mies ole valittanut, mutta itseäni vaivaa tosi paljon :/.
Mitenköhän reisistä vois sit saada kapeemmat? rasvaprosentti pitäs varmaan saada tippuun, et reisis ei ois löllöö???
158 pituus, paino n.49 ja reisi siitä kaikkein paksuimmasta kohtaa n.10 cm haarovälin alapuolelta 47 cm. Kuin mä olen ollu kokoajan sitä mieltä että olen vähän liian laiha?
Kaikki koko ajan kuitenki kuittailee että söisit jotain ennenkuin katoat kokonaan?
156 cm, 54 kg, reiden ympärys 53cm. Ihan tyytyväinen olen koipiini, ylimääräistä enemmän muualla. Näillä mitoilla housukoko on 34, joten kuvittelisin, että kolme senttiä kapossammilla reisillä housukoko olisi ehkä 32. Eikä sellaiset reidet, jotka niihin mahtuu voi mitenkään näyttää paksulta. Oliskohan nyt niin, että käännät miehen sanoja tarkoittamaan jotain mitä eivät tarkoita, me naisethan olemme monesti mestareita tässä...
159cm 50kg ja reisi 53cm
155 cm 48 kg ja reisi 47 cm. Onko kenelläkään muulla pienellä naisella sellaista pituus/koko -kompleksia, että tahtoo olla kaikista pienin? Näin lyhyessä vartalossa painon nousukin näkyy heti, ja jos tapaa jonkun itseä vielä lyhyemmän, niin heti vertailee itteensä siihen ja kadehtii kun se on pienempi. Tulee joku "pakko" olla kaikista pienin. Onko kenelläkään muulla sellaista vai vaan mulla?
Mulla on toi sama ja siks tuntuukin, että reidet on ihan tosi paksut muihin verrattuna. Pituuden kanssa en ole niin tarkka, että kadehtisin jos on pari senttiä lyhyempi, mutta pieni paino ja sirous on musta tosi kadehtittavia. Enkä siis mitään anorektisen laihuutta kuitenkaan ihannoi, mutta sellaista tervettä hoikkuutta.
Nytkin ihmettelen, miten tosi moni mun mittaiseni ja painavampi voi omata kapeamman reiden, kuin mulla...kai se sitten vaan tarkoittaa sitä mitä pelkäsinkin, että mun reidet on suhteessa muuhun kroppaan liian paksut =/.
Se painon nousukin on ihan totta. Jo parin kilon vaihtelut tuntuisi vastaavan pidemmän naisen viiden kilon heittelyä painossa.
Olen pitkä nainen, ja ihan turhaan lyhyemmät siskot tuntee mitään komplekseja mistään. Sun reidet on varmasti juuri sopivat sulle.
No mulla on myös sama, että erityisesti kadehdin siroja naisia... Ehkä tää on sit ihan yleistä lyhyillä naisilla. Kun on aina tottunut siihen että on lyhyin kaikista, ja kaikki aina sanoo että ootpa sä pieni, niin sitten jos joku toinen onkin vielä pienempi, niin tulee kateelliseksi.
158 cm 54 kg ja reidet on ok en ole mitannut eikä kukaan ole mottinut. Päinvastoin kehuja on tullut lihaksikkaista reisistä. Olen kävellyt varmaan miljoona kilsaa joka vuosi ja ravaan rappusia ees taas ihan huvikseni. Kuka mittaa ympäryksiä hei tai miettii tuommoisia, ne on sellaiset kun ne on. Onneksi on myös pienet tissit pysyy nuorekkaana ja pituudesta en ole kärsinyt ikuna. Miehet ovat olleet pitkiä ja raamikkaita aina mutta ei täydellisiä nekään ole.
mä en kylläkään mittaille, mutta en olekkaan kenenkään ihannnenainen. saapahan olla ihan rauhassa ihailevilta katseilta
155cm/48kg ja 49cm reiden mitta paksuimmasta kohtaa (eli aika ylhäältä).
Omat reiteni on ainakin lihaksikkaat ja sirot?
Lantio myöskin pyöreä ja vyötärö erittäin kapea.
155cm/45kg ei ole mittaa mitata reisiä,mutta aika kapeat on muutenkin,kun urheilen. pitänee hankkia mitta niin voi sanoa. :)
Jatkan tähän viestiin,että reiteni paksuus on 49cm
156cm, 42-43Kg reisi 48 cm, mulla on kanssa aina ollut kompleksi paksuista reisistä.
Muut mitat 84/54/84.