Miehen voima

Mies, kuinka tärkeää sinulle on, että olet fyysisesti voimakas, vahva? Kuinka tärkeää naiselle on, että mies on häntä fyysisesti vahvempi? Vahvemman näköinen? Missä tilanteissa?
17111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Terve sielu terveessä kehossa. ;)

Äänestä

Ei yhtään. Jos naiselle on sillä merkitystä niin nainen on epäintellektuelli.

Äänestä
  • Eli jos nainen arvostaa fyysistä voimaa, niin sekö automaattisesti sulkee pois älykkyyden..?! ..juupa juu... X)

    Äänestä

  • abdul.mahdi kirjoitti:

    Eli jos nainen arvostaa fyysistä voimaa, niin sekö automaattisesti sulkee pois älykkyyden..?! ..juupa juu... X)

    Ei bodaaminen kiinnosta edes keskivertoälykästä, kyllä bodari kompensoi älyn puutettaan, kun äly kasva hormoneilla, kuten lihakset.

    Äänestä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012031315316755_uu.shtml

naisvartija viralta pois kun ei yksinkertaisesta humalikko västäräkistä selviä ja väliinmennyt mies vartijaksi kun osaa homman ilman paskakoulutusta valmiiksi. Kaikenlaisia paskavartijakursseja sitä pidetään kun tulos on se, että vartija ei osaa laittaa hangoittlevaa asiakasta aisoihin. Naismaista vätystelyä naismyyjältäkin. Niin naismaista ja halveksittavaa!

Mies vaan tuli paikalle ja painaa naisen lattiaan ja sitten odotellaan poliiseja. Tyylikästä ja miehekästä, sankarillista! Mieskunnia! Upeaa! Mahtavaa!

Äänestä

Ei sillä ole juurikaan merkitystä. On tietysti kiva, jos mies jaksaa nostaa jonkun huonekalun mun kanssa, mutta muuta ei tule mieleen. Eiköhän se ole aika menneen aikakauden kaikuja, että miehen pitäisi olla fyysisesti vahva. En arvosta tappelijoita, mutta jos mies syyttään joutuu tappeluun, niin hänen ei sitä tarvitse voittaa. Se ei miehen arvoa korkeammalle nosta.

Ainoa, missä tulee mieleen, jos vahvan näköisestä miehestä olisi hyötyä, olisi jossain ulkomailla, pimeillä syrjäkaduilla vierellä kulkemassa, ettei meitä uskallettaisi ehkä ryöstää tms. Mutta eipä sellaisiin tilanteisiin tule juuri eksyttyä, etenkään näin vanhemmiten.

Äänestä
  • Voi yybeenmiesparkaa, kun yybee taiteellisen intuitionsa vallassa
    haluaakin soitta flyygeliä vinttikammarissa

    Äänestä

Kuinka tärkeää se on? Sitä vain on tullut tavoiteltua paljon jotenkin vain on hienoa olla riski ja riskin näköinen. En usko naisten juurikaan pistävän painoarvoa sille, että mies on voimakas.

Äänestä

Kyllä minulle on tärkeää. Luultavasti jo siksi, että olen geneettisesti syntynyt vahvaksi ja todennut sen monessakin tilanteessa varsin hyödylliseksi. Kuntosalilla käyn sen takia, että saan pidettyä yllä hyvää lihaskuntoa. Harrastan myös aerobista liikuntaa. Kaiken liikunnan tarkoituksena on tuottaa itselle hyvä mieli, ja on mukava olla hyvässä kunnossa.

Mutta en voi kieltää, etteikö naisten mielenkiinto olisi myös motivaation lähde. Haluan olla tuki ja turva naiselleni (tulevalle :)).

En tiedä minkä asteikon mukaan lasketaan mies vahvaksi, mutta itse pidän itseäni perusvahvana. Pituudeltani olen 183cm ja painoin 90kg -1 ja mainittakoon nyt ikäkin viel; 19.

Äänestä

Kyllä voimalla on merkitystä. Naiset tykkää joskus pitää omaa lomaa eivätkä ole silloin tarjoilemassa miehelle kylmää olutta jääkaapista sohvalle. Silloin pitää jaksaa ottaa jääkaappi kainaloon ja kantaa se olohuoneeseen sohvan viereen. Muuten menee sellaiseksi eestaas hyppäämiseksi eikä harrastamisesta tule mitään.

Äänestä

Miehen pitää jaksaa kantaa nuorikkonsa kynnyksen yli ja ellei jaksa, tyytyköön avoliittoon. Joten ei se niin tärkeää ole. Muuten kun on suht raamikas, voimaa on luonnostaan sen mitä normielämässä tarvitsee.

Äänestä
  • Viisaita sanoja. Kovin korkeat kynnykset ja tuhdit nuorikot on parasta jättää voimamiehille.

    Äänestä

  • 4D tähti kirjoitti:

    Viisaita sanoja. Kovin korkeat kynnykset ja tuhdit nuorikot on parasta jättää voimamiehille.

    Joo, ellei sitten pyydä bestmania kantoavuksi.

    Äänestä

  • bravo.bravi kirjoitti:

    Joo, ellei sitten pyydä bestmania kantoavuksi.

    No hemmetti jos bestman on hääyönä noin pitkälle mukana niin saa sitten luvan olla loppuun saakka.

    Äänestä

  • 4D tähti kirjoitti:

    No hemmetti jos bestman on hääyönä noin pitkälle mukana niin saa sitten luvan olla loppuun saakka.

    Tietyllä tapaa kuvauksellinen ajatus silti, sulho ja bestman yhdessä kantamassa morsianta kynnyksen yli.. Kaaso mukaan vielä, niin ei tule kellekään orpo olo.

    Äänestä

Heitän lisäkysymyksen: mitä miehet ajattelette siitä että naiset ovat teitä heikompia fyysisesti? Onko se teistä huvittavaa, samantekevää, ärsyttävää vai mitä? Oletteko joskus ns. vittuil-lleet jollekin naiselle hänen fyysisestä heikkoudestaan?

Äänestä
  • Ovathan naiset hegenlahjoitaankin heikompia, eivät koskaan opi painamaan automaattisen pesukoneen nappia edes ilman miestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vahva kuin karhu kirjoitti:

Mies, kuinka tärkeää sinulle on, että olet fyysisesti voimakas, vahva? Kuinka tärkeää naiselle on, että mies on häntä fyysisesti vahvempi? Vahvemman näköinen? Missä tilanteissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu