Joidenkin identiteetti perustuu näköjään siihen että ei saa naista.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Does not compute...
HC-ATM on arvostettu identiteetti, jokaisen ATM:n tavoittelema status.
kiinni siitä, mitä on :)
Eikä perustu. Ei jätkien kesken puhuta että joku olisi semmoinen-ja-semmoinen siksi koska se saa naista. Useimmat miehet kuitenkin vain onnistuvat toisia useammin. Ja sitten puhutaan niiden naisten identiteetistä kun se niin kovasti halusi sitä meidän kaveria, joka jätkien kesken on vain ihan normijätkä.
Jos logiikka pätisi, niin mä olisin todennäköisesti naisten kaataja identiteetiltäni, mutta kun naiset on vain naisia, eikä mitään maagisia ja ylimaallisia ilmestyksiä.
Game on nickillä kirjoittava on selvästi valaistunut henkilö, olen vakuuttunut tästä. Kohta hän jakaa meille sen radikaalin ajatuksen, että minuus on illuusio. Hän tulee jakamaan sanoja dharmasta, alkaa uuden korkeakulttuurin aika. Buddhalaisuuden kukoistus suomalaisen kulttuurin sisällä. Ja kuka olisi uskonut, että se kaikki - tuo epätodennäköisin kaikista vallankumouksista - sai alkunsa sinkut -palstalta.
The Experience of No Self
https://www.youtube.com/watch?v=OQT6FWOmkOU
Nagarjuna: "Founder " of Mahayana Buddhism
https://www.youtube.com/watch?v=9-FrTSeWUrs
Jed McKenna - All Will Arrive
https://www.youtube.com/watch?v=keCh6RuLlxI
Pistän vähän paremmaksi: Minun identiteettini perustuu siihen, ettei saa MITÄÄN.