Omien mainostensa mukaan:
"Kela on ihmistä arvostava, uudistuva ja yhteistyökykyinen, asiakaslähtöisesti toimiva sosiaaliturvalaitos."
Ja vitut!
"Kela on ihmistä arvostava, uudistuva ja yhteistyökykyinen, asiakaslähtöisesti toimiva sosiaaliturvalaitos."
Ja vitut!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kai Kela on omien sanojensa mukaan tuommoinen. Mutta mä olen aivan toista mieltä, täysin turha laitos!
on ainakin asiallinen ja yrittävät parhaansa. Ennenvanhaan kun Kelaan meni niin kyllä sai tuntea olevansa alinta kastia, varsinkin työttömänä lappuja viedessä ja neuvoja kysyessä. On ne ajat siitä (n.10v) ainakin muuttuneet. Ovat Kelan henkilökuntakin olleet monet työttöminä tässä välissä, joten tietävät siten mitä se on.
kyllä ruppee kelan muijjat tajuammaa asiat kun sannoo jotta pnenko itestän ilimat pihalle vai ruppeeko virsu lipsuu teillä riivanteilla saatana.
lapsuutes päin helvettiä. monet traumat on sieltä peräisin. juttele jonkun kanssa, puhuminen auttaa monasti.Pyydät vaikka kelalta tukea psykiatrin palkkioihin.