Miksi karaoke vetäjät laulaa itse, eikös he ole asiakaspalvelu työssä sillä hetkellä kun kävelevät laitteiden taakse? Siitähän he palkkansa saa, on helppoa hommaa jos istuu laitteiden taakse ja senkun aukaisee suunsa ja laulaa ja dollarit juoksee tilille.
Vastaukset 10
- Miksi
sinä oot noin tyhmä?
Kielletäänkäs jossain laissa, ettei asiakaspalvelutyössä saa laulaa?
Ei se nyt välttämättä niin helppoa hommaa ole, jos koko illan joutuu laulamaan.
Tosin minä en ole kenenkään vetäjän kovin pitkään yht15äsoittoa laulaneen, mutta sinä ilmeisesti olet. - kannu
Se koira älähtää mihin kalikka kalahtaa.. vai?
- Miksi
kuvittelet, että tuota mielipuolta ei voi olla kuin joku karaoke-vetäjä?
Minäkään en ole edes missään tekemisissä kenenkään sellaisen kanssa, muuta kuin käydessäni laulelemassa.
Siinä olet kyllä oikeassa, että kalahti. Kalahtaa aina, kun joku päästelee tollasia aivopieruja.
- kannu
Tuntuuko sydämmessä katkeraa pistoa, osu ja uppos.
- kannu
Vai saa asiakas ammattissa laulaa, pahoin pelkään, jos karaoke vetäjät sitä tekee, onnistuuko muissa asiakas ammatissa, nääs ette karaoke vetäjät ole maailman ainoa ammattikunta.
- Miksi
ei mene jakeluun, että en ole karaoke-vetäjä?
Tai tiedänhän minä, jos on lusikalla annettu, niin ei voi kauhalla vaatia.
Tiedätkö, että jossain paikoissa on vetäjällä oikein vaatimuksena, että osa laulaa, ja pitää välillä laulaa, jos on hiljaista.
- Karaokepresidentti00
Ai missä sellanen paikka on missä vetäjän pitää osaa laulaa? :D Onneks kaikkien asiakkaiden ei. Vois olla muuten varsin hiljasta. :)
- kannu
Kuka käski sinun myöntää olebasi karaoke vetäjä Miksi... häh.. täh.. shhhhhssss.. onpas kuumat olot sulla kun noin ärhäkästi reagoit.
Hyvää kevään jatkoa sinullekkin. Et sinä minun mielipiteitä jyrää karaokesta, se on varma,- Miksi
minun pitäisikään mielipiteitäsi jyrätä, mutta kun nuo ovatkin harhakuvitelmia.
- kannu
"Harhakuvitelmia"?
Ei 100 ihmistä voi olla väärässäja kun on kyse samasta asiasta. Voi miten hyvältä tuntuu olla oikeassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2342057
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601204- 201115
- 41746
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125706Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤227678Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa205622- 51475
- 38448
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42432