Jääkö petturi koskaan yksin?

Hyi että

Kun vaimo haluaa eron totuuden selvittyä, ja kakkonen lähinnä oksentaa nähdessään luikertelevan ja valehtelevan ukkomiehen joka liittonsa pelastaakseen kääntyi salarakastaan vastaan, niin se mies kyllä menettää nyt kaiken. Kunnes joku uusi nainen hänet korjaa talteen ja kierros alkaa uudelleen.

14

743

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • too long

      Mutta kun yleensä koskaan se ei vain tunnu menevän noin. Yleensä vaimo ja kakkonen tappelevat kilpaa petturimiehestä, jolle molemmat haluavat olla se maailman tärkein ja ihanin ihminen ja jopa uskovat olevansa sitä. Kumpikaan heistä ei yleensä halua luopua tästä "Jumalan lahjasta naisille"!

      How weird is that?!

    • Jaana

      Tuo nyt ei aina mene noinkaan.
      Kyllä on monia vaimoja jotka jättävät heti siihen koko läjän
      kun saavat tietää miehen puuhista. Ehkä ollaan vaan hiukan hiljasempia
      ja ei niin tappelunhalusia luonteita.
      Aloittajalle vastaan minusta tuntui ettei mieheni ollut koskaan yksin,
      Naisia riitti.

    • snårt

      Eiköhän se vaimo ota sen kohta takaisin, tai sitten exä, joka edelleen kaipailee jumalaista puolisoaan.

    • ei mies yksin kest

      Tai sillä miehellä on aina varasuunnitelma ja varalla naisia.
      Tai äitikin on usein jossain taustalla.

    • ei jää yksin

      Eiköhän pettäjällä ole aina joku varalle katsottuna. Jos ei ole, niin nopeasti hankkii. Sehän se ongelman ydin on pettäjillä, tarvitsee koko ajan toisilta jotain tunteakseen "elävänsä". Omat rahkeet ei taida riittää.

    • Seen it all

      Vaimo uskoo miehen selittelyjä ja antaa anteeksi mutta vain tämän kerran..ja sitten vielä seuraavan kerran ja sitten yhä uudestaan ja uudestaan. Joka kerran uskoo miehen valheisiin ja muuttuvan. Ei petturi jää yksin.

      • niin usein nähnyt

        Näin minäkin olen nähnyt usein käyvän, että kakkonen väsyy ja kypsyy petturiin usein ja lähtee, mutta vaimo huomattavasti harvemmin. Ja petturimies ei juuri koskaan... Koska eihän hän halua eikä pysty eikä osaa olla yksin... raukka pieni


    • Ei itketä lauantain

      Puhukaa vain itsestänne kun muuta ette voi varmaksi tietää.
      On oikeasti päättäväisiä ja omillaan toimeen tulevia vaimoja jotka jatkavat eloaan lasten kanssa eron jälkeen. Ruikutuksestaan huolimatta mies ei aina saa takaisin kutsua.
      On myös rohkeita ja vahvoja naisia. Jatkavat elämäänsä ruikuttamatta ylpeinä pärjäämisestään.
      Mies on sittenkin se heikompi astia.

    • ihana kesä..

      Aikoinaan minäkin tapasin varatun miehen vuosi siinä vierähti ja jätin hänet,koska ei osanut päättää mitä haluaa, siinä sitten vierähti muutama kuukausi ja mies tulla tupsahti uudestaan elämääni.. tosi eronneena ja vapaana.
      Yhteiseloa jo kolme vuotta takana, näinkin voi käydä..pitää vaan uskltaa elää ja tehdä päätöksiä ja pysyä niissä..ihanaa kevättä kaikille :)Ei ne varatut miehet aina mitään luusereita ole.

      • missä lojaalisuus?

        Naiset, jotka alkavat suhteeseen varatun miehen kanssa ovat luusereita!


      • missä lojaalisuus? kirjoitti:

        Naiset, jotka alkavat suhteeseen varatun miehen kanssa ovat luusereita!

        Monella naisella tuntuu olevan joku fetissi asian suhteen.Huomasin sen kun olin kihloissa seuraa olisi löytynyt.,.mutta nyt kun ei ole sormusta niin ei niin paljon ole tunkua.En tiedä mikä siinä sitten on joku "kelpaa muillekkin" ilmiö ilmeisesti.Usein tämä pettäjä miehen salarakas kokee myöhemmin saman kohtalon kuin vaimokin..aluksi on hauskaa ja jännää mutta kun arki tulee vastaan täytyy katsoa uusi kiinnostavampi nainen.Riippuu ihmisestä mitä hakee.


      • Naistenvihaaja 2:set
        missä lojaalisuus? kirjoitti:

        Naiset, jotka alkavat suhteeseen varatun miehen kanssa ovat luusereita!

        Nuo varattujen äijien perässä kulkijat ja heille sänkynsä ja vi---unsa avaavat vihaavat toisia naisia ja haluavat satuttaa heitä. Täälläkin nämä kakkoset aivan avoimesti kirjoittava t miten nauttiat vaimon hädästä. Hyi hel---tti mitä nakkosia.


    • Hannele

      Heissan! minullakin on kokemusta samanlaisesta asiasta ja voin sanoa, että ne ukot, jotka ovat pettäjiä eivät ole ansainnut meitä. sain itsekkin tietää, että miesystävälläni oli toisiakin, kuin minä.Se ei ole mitenkään kivaa, että joutuu asian eteen, mutta se mikä tulee eteen, niin se pitää kärsiä, vaikka mikä olisi. Ei ne miehet ymmärrä, että asioista voisi puhua enen kuin on myöhäistä ja vielä pahempaa, jos ei ole itse asiaa kertonut.Minäkin sain tietää asian toisilta, en miesystävältäni. Hänkin yritti salata minulta asian, joka kosketteli myöskin minun elämääni, ei pelkästään hänen. Se, että jotkut naiset joutuvat petetyksi se ei ole kuitenkaan meidän vika, vaan tekijän. älä kanna syyllisyyttä asiasta, vaikka helppohan minun on sanoa, kun en tiedä, mitä kaikkea sinä joudut läpikäymään, mutta olen kuitenkin kokenut saman asian. Useasti miehet vetoavat siihen, ettei ole hyvin asiat, mutta eivät ole itse tehneet asioille mitään, että parisuhde menisi parempaan suuntaan, vaan se vieritetään aina naisen viaksi ja aiheuttamaksi ongelmaksi. Se on sitä itsensä virheiden kieltämistä ja helppoahan on syyttää toista siitä, mitä on itse tehnyt tai jättänyt tekemättä. Parisuhdetta ei paranneta yksin vaan siihen täytyy molempien panostaa ja ennen kaikkea pitää olla rehellinen itselleen ja toiselle.

    • keskenkasvunenko?

      jo vuosia sitten luin lehdestä jutun, jossa mies kerto näin: oli löytänyt uuden naisen kun vaimo oli niin huono, tämä uusi nainen oli niin, ihana, et oli pizza uunissa kun mies meni tämän luokse..

      ps.jotenkin nauratti, mitä mies haki,äitiäkö?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      209
      5838
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      112
      5724
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      208
      4762
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      52
      4093
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4027
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3618
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      1
      2023
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      38
      1643
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1460
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      29
      1179
    Aihe