varten kansa äänestää missejä, hiihtäjiä, psykologeja, metsureita ja musiikkikanavien juontajia eduskuntaan?
Sitäkö varten, että saamme nauraa heidän toilailuileen?
http://aijaa.com/005929790054.jpg
Sitäkö varten, että saamme nauraa heidän toilailuileen?
http://aijaa.com/005929790054.jpg
Vastaukset 8
Vanhimmat
Juuri mietin, että koskakohan kuvasi kaksoisolento hakeutuu politiikkaan.
http://www.listal.com/viewimage/3214554
Varmaan sitten kun ei keksi mitään muuta.
Varmasti saa ääniä.
Mitäs hän tähän asti on keksinyt; rikkaita miehiä...? Työtönkin tienaa enemmän!
http://www.taloussanomat.fi/verotiedot/2010/kategoria/23/
En minä tiedä.
Mutta toivottavasti hän ei mene politiikkaan mukaan.
On siellä jo pellejä tarpeeksi muutenkin.
Mikä kaksoisolento? Ei mitään samaa näköä, vaikka nättejä molemmat. Toinen tumma, toinen blondi, erilaiset naamat ja vartalot.
Varmaanin siksi, että politiikot ovat syvältä. Joku hiihtäjä tai metsuri on kumminkin ihminen.
Mutta ongelma on se, että he (julkkikset) eivät tajua mitään politiikasta.
Maria Guzenina on kauniimpi kuin Paavo Väyrynen, mutta jälkimmäinen tietää politiikasta kaiken oleellisen ja osaa hyödyntää tietojaan Suomen hyväksi.
Tämä toinen ei tiedä siitä mitään.
Aika epäreilua verrata Väyryseen, joka on pitkän linjan politikko. Moni tavallinen miesedustajakin häviäisi vertailussa.
Missejä ja julkkiksia halutaan lähinnä ääniharavoiksi. Minkäs sille voi, että jotkut kansalaiset päättävät kuvan mukaan. Missin nimikin saattaa olla tuntematon äänestäjälle ja ehdokas näyttää sopivalta suojelusenkeliltä :)