Miksi tässä yhteydessä puhutaan autoista?
Perustelkaa
10
259
Vastaukset
- Oikea rauta
Volvoilijana kysyn aivan samaa. Omalla 740 -autolla on ajettu n 400 000 km, eikä sitä ole koskaan hitsattu mistään. Samalla koneella autoni kehrää ja tuntuu kuin se olisi vasta sisään ajettu.
- Fiatisti jo kolmanne
"Voivoilijana..." Heh heh, eipä kannata volvolla ruveta huutelemaan.
- Giuseppe busso
...mutta,kukaa jaksaa tai edes haluaa ajaa vanhalla susirumalla seiskaneliskanttisella peltilehmällä 400tkm , kun liikenneympyrässä peilit raahaa maata. Ostaisit pulpettiveneen ni saisit paremman ajonautinnon !
- gfkljhölgfjhl
VW-mies kysyy?
Mies joka ajelee autolla joka alunperin on ollut Hitlerin kosto jälkimailmalle... - silomies-2
No sitä varten, kun ei kehtaa ajaa muuta kuin autolla.
- Fauvee.
TSI-DSG yhdistelmäni lasahti. Olisiko kellään myydä hyväkuntoista mekatroniikkayksikköä, myös jakoketju kiinnostais?
- määmy
"Auto on pyörillä liikkuva henkilöiden ja tavaran kuljetukseen tarkoitettu moottorin voimin liikkuva ajoneuvo. Nimitys 'auto' on lyhentynyt sanasta automobiili, joka koostuu kreikkalaisesta etuliitteestä άυτο-, áuto-, itse- ja latinan sanasta mobilis, liikkuva."
vW-miehen ei ehkä kannata ostaa autoa. Wolksun lyhenne on muuten W ei VW- tuupointsi
Ouuuts
- fiat paras
mitä tää volkkarimies täällä fiat osastolla mene sinne wwwwvv osiolle vai eikö sitä edes ole
- Fiat Dino V6
Olen minäkin kuullut että jollakin yli 400 tkm ajettu Stilo JTD ja ilmeisesti ei paljoakaan korjauksia tarvinnut vielä tehdä ja toimii vielä aivan hyvin. Niin ja paljonkos Volvo 740 ja Fiat Stilo diesel maksaneet uutena? Hintaero?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2172890Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1712546Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321082- 681038
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait276994Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka332971Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778