Kerroit palaavasi exäsi luo

enodota

Juuri kun kerkesin sinuun ihastua. Olit minuun ihastunut vuosia, nyt kun vihdoinkin minäkin lämpenin ajatukselle että meistä voisikin tulla jotain, ilmoitit että haluat exääsi. Reilu temppu? Tuntuu että teit sen tahallasi. Jos olisit oikeasti minuun ollut ihastunut ei siihen olisi mikään exä väliin pystynyt tulemaan. Onko näin vai luulenko vain? En keksi käytöksellesi mitään järkevää selitystä. Toivottavasti sinun on nyt hyvä olla ja olet onnellinen.

2

418

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+17

      No eikai sitä kukaan loputtomiin jaksa roikottaa tunteita, jos toinen ei osoita mitään kiinnostuksen merkkejä?

      Melkein voisin kysyä olitko itse täysin reilu aikaisemmin häntä kohtaan, kun hän noinkin pitkään piti toivoa yllä ilman mitään vastakaikua?

      Itselleen tulee ainakin sellainen kuva, että pidit miestä varalla ja nyt kun ei homma toiminutkaan toisen miehen kanssa niin kummasti se pitkään sinuun ihastunut mies kelpaisikin... Jos tiesit hänen olleen pitkään ihastunut mikset huolinut aiemmin? Pari vuotta on helvetin pitkä aika olla ihastunut ilman vastakaikua omille tunteille.

    • 357 mag

      Inhoan näitä paluumuuttajia.Minäkin ehdin ihastua/rakastua,toinen ilmeisesti ei tai oli epävarma tunteistaan ja alkoi käyttäytymään minua kohtaan töykeästi ja koska ero-anomusta ei kuulunut joutui hän itse tekemään ero päätöksen ja palaamaan tukkaputkella eksän luo ja eron tekemään iha ite.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      138
      1520
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      936
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      270
      766
    5. 68
      733
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      619
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      581
    9. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    10. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      557
    Aihe