ATM tai ATN Facebookissa

Paljonko pitää olla kavereita Facebookissa, että nousee KT-kategoriaan?

Oma näkemykseni:

AT < 150 kaveria
KT 151-300 kaveria
YT 300 < kaveria

Itselläni on vain 117 kaveria Facebookissa ja olen ATM.
19291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

What do you care?

Äänestä
  • Ihmisarvomme määräytyy sosiaalisen haluttavuutemme perusteella ja sosiaalisen haluttavuuden paras mittari on FB-kavereiden lukumäärä.

    Äänestä

  • ATM Facebookissa kirjoitti:

    Ihmisarvomme määräytyy sosiaalisen haluttavuutemme perusteella ja sosiaalisen haluttavuuden paras mittari on FB-kavereiden lukumäärä.

    Höpö höpö. Ollaan kuule kaikki täällä samanarvoisia.

    Äänestä

  • eka vastaaja. kirjoitti:

    Höpö höpö. Ollaan kuule kaikki täällä samanarvoisia.

    Emme ole. Toiset ovat haluttavampia kuin toiset.

    Äänestä

  • ATM Facebookissa kirjoitti:

    Emme ole. Toiset ovat haluttavampia kuin toiset.

    No oli miten oli.

    Itse en facebookista niinkään piittaa. Aikanani mut sinne houkuteltiin. Tulin näin ja koin. Enkä suoraan sanottuna ole kokemastani vittuakaan rikkaampi.

    Olen myös poistanut kaikki kaverini, niin ystävät kuin sukulaiset. Sen siitä saa kun yrittää manipuloida meikäläistä vastoin omaa tahtoani.

    Terveisin "arvoton ihminen"

    Äänestä

FB:llä ja tasolla ei mitään korrelaatiota. Aika paljon riippuu, pyytääkö kaveriksi vain läheiset ystävät, vanhat läheiset kaverit, työkaverit ja/tai hyvänpäivän naamatutut, ja tietysti onko fb:ssä aktiivinen vai ei.

Itse pitäydyn vain kahdessa ensimmäisessä, ketään en tietysti torju, jos vastapuoli kysyy kaveriksi (silloin saatan rajoittaa mitä julkaisen kenellekin).

Äänestä
  • Minulla on kavereina kaikki vanhat koulu- ja inttikaverit, sukulaiset, vanhoja työkavereita ja nykyisiä työkavereita eikä minulla siltikään ole kuin 117 kaveria.

    Äänestä

  • Exactly my words.
    Voinhan sitten toki ollakin ATM tai whatever, en mä tiedä.

    Äänestä

Onko ketään koskaan torjuttu siellä?

Äänestä

Tämän perusteella minä olisin atn ja ystäväni ytn, vain sen perusteella, että hyväksyy kenet tahansa.

Äänestä
  • Narsistit hyväksyy kenet tahansa saadakseen ihailua ja ollakseen huomion keskipisteenä.

    Äänestä

Mun käsittääkseni lähinnä julkkiset ja roskasakki keräilevät kaverikseen ne 500 kaveria. Pitää katsoa myös sitä ystävien tasoa eikä pelkästään määrää.

Äänestä

FB nyt on tuksujen juttu, normaali mies ei sellaista tarvii.

Äänestä

Pyh ja pöh. Minä en tunne itseäni ATM:ksi, vaikken ole koko Facebookissa.

Äänestä
  • Et ehkä tunne, mutta olet silti ATM.

    Äänestä

  • Kuminukennussija kirjoitti:

    Et ehkä tunne, mutta olet silti ATM.

    Minä kun olen palstalta oppinut, ettei aviossaolevasta ole ATM:ksi. ;-)

    Äänestä

YT < 50 kaveria
KT 51-99 kaveria
AT > 99 kaveria

perustelut: säälittävän läpinäkyvää kerätä "kavereita" (= puolituntemattomia muka kavereiksi) päänahoiksi merkiksi omasta sosiaalisesta muka ylemmyydestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ATM Facebookissa kirjoitti:

Paljonko pitää olla kavereita Facebookissa, että nousee KT-kategoriaan?

Oma näkemykseni:

AT < 150 kaveria
KT 151-300 kaveria
YT 300 < kaveria

Itselläni on vain 117 kaveria Facebookissa ja olen ATM.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu