Wallin tekee mitä huvittaa! Vaikka RKP on pieni puolue on muut rähmällään hänen edessä. Katainen tukee Wallinia, hänen mielestä Wallin ei ole tehnyt mitään väärää. Demarit kitisee mutta minkäs tekevät, Wallin vie ja demarit vikisee!
Wallin on Suomen todellinen Johtaja!
RKP Rules!
979
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näinhän se menee, valta otetaan ja rkp ottaa ja muita vituttaa, varsinkin persuja kun eivät ota valtaa vaikka puoliväkisin tyrkytetään.
Hauskaahan tässä on että jopa puolustusvoimat ovat rkp:n edessä aivan kontallaan, "pyytävät poliittista ohjausta" (suuren johtajan mielipidettä). KUKA HELVETTI NIITÄKIN KÄSKI SITÄ PYYTÄMÄÄN??? ja nyt syytellään Wallinia. Tottakai Wallin kertoo mielipiteensä jos sitä oikein erityisesti pyydetään....ja sitten vikistään selän takana?!
RKP kähmii sumeilematta vitosen taskuunsa tänään, vaikka samalla tekisi itsellensä tonnin tappion huomenna.
Sen verran ahnetta porukkaa noi svedut vaan on. Ruottalaiselle vitonen on aina ruottalaisen vitonen, kun se on omassa taskussa.
RKP on aina hallituksessa toisin kuin demarit, kepu ja kokoomus. Tämä on vertaansa vailla oleva saavutus!
Stefu Wallin! Kaikkien geelitukkien Sankari!
Kilon geelitukka ja 200 gramman aivot. Siinä on ruotsalaisen poliitikon menestyksen salaisuus.
Toki lisäapuna plakkarissa on Konstsamfundetin miljoonarahoilla ostettu isomman puolueen ohjailuvalta ja niiltä saatava ikuinen tuki takataskussa.
Näillä avuilla Suomessa pidetään pakkoruotsin ylivaltaa yllä.
Paljonko painaa muiden puolueiden poliitikkojen aivot? Ilmeisesti paljon vähemmän kun ovat RKP:n edessä rähmällään!
Olihan kokoomuksen Kimmo Sasi RKP:n puoluekokouksessa kunniavieraana 2010, samaan aikaan kun kokoomus piti omaansa. Ja silloin kokoomuksen kenttä äänesti vastoin Kataisen kantaa, (ruotsinkielen asemasta) mutta Katainen/Stubb/Häkämies/Vapaavuori-akseli päätti toisin. Sasi rauhoittelikin RKP:n tuohtuneita jäseniä tuoreeltaan...
RKP johtaa ja kokoomus vikisee.
En usko tältä istumalta Wallinin eroon. Vanha valta ja raha puhuvat.
Demarit, vassarit, vihreet ja Päivi Räsänen ovat statisteja, paitsi jos uskaltavat keikuttaa hallitusta. Mutta eivät ne sitä uskalla tehdä, vallanhimo on hirmuinenn voima.
Mitä ihmeen hyötyä perussuomalaisille olisi ollut olla tuollaisessa hallituksessa? 19 % kannatuksella ei voi päättää mistään, jos 81 % vastustaa. Kepukin yleensä, vaikka on itsekin oppositiossa. Persut ovat oka vanhojen vallanpitäjien persuuksissa ja ne kyllä saavat Soinin joukon kutistumaan median avustamana alle 10 % puolueeksi.
Ja hyväveli-systeemit, vallan kolmijako+RKP saavat rauhan.
> En usko tältä istumalta Wallinin eroon. Vanha valta ja raha puhuvat.
Kaikki on nyt siitä kiinni minkä kannan se demarien vaalea ämmä ottaa. Jos se ottaa samanlaisen kannan kuin Kreikka-takuissa, niin mikään maksettava hinta ei silloin ole liian suuri sille, että saa muija pitää päänsä.
Noilla Kreikka-takuilla demaripuolue on patsastellut telkkarissa moneen kertaan jo. Jospa varuskuntien "oikeudenmukaisilla" säästörahoista saataisiin uusi samanlainen kehuskelun aihe.
Demukat joutuu kuppaamaan miljardeja sosiaaliturvasta rahaa pois. Joku kiva suojamuuri arvosteijoita vastaan olisi kivaa ny saada.
On Wallius hitsi vieköön.
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20061025031232/uncyclopedia/images/9/9c/Alexander_Lukashenko.jpg