Kiitos Mattilalle siitä kiihkottomasta ja huumorin pilke silmäkulmassa annetusta asiantuntemuksesta jota tällä palstalla jaat. Todella, virallinen lautasmalli hiilihydraatteineen ja margariineineen ei ole kaikki kaikessa ja on ennenkaikkea kaikille eduksi että niiden haittapuolet tuodaan tarkalleen esille.
Joskus kauan sitten kävin täällä palstalla ihan pikimmiten, en viipynyt kuin aivan pienen hetken ja siloin joku peräänkuulutti palstalla olevaa asiantuntijaa ja ravintotutkijaa ja nyt huomaan, että ei turhaan kuuluttanut. Mattilalla tuntuu olevan lujasti asiantuntemusta ja ravintotietämystä.
Palstan taso tuntuu huonontuneen viime aikoina. Nyt täällä yrittää palstaa hallita Balleriin Lutuunen sivupersoonineen. Sivut ovat täynnä heidän laittamia rienauksia ja törkeyksiä.
Toivoisi että Suomi24 palauttaisi palstan keskustelupalstaksi aiheesta VHH-ruokavaliot niinkuin kuuluisikin. Se edellyttäisi Balleriinan pysyvää bannamista palstalta niin samalla lähtisi myös hänen kymmenet sivupersoonansa.
Kiitos Mattila asiantuntemuksesta
16
66
Vastaukset
- niinh.
Kyllä,kyllä,,,,,,,,,,,kj.mattila on hyvä kirjoittja
- niinh.
Tämä tarkoittaa, se toinen kj.mattila, joka ei kirjoita kuvallaan. Kuvallinen oksettaa.
- Veijo Puutikku
niinh. kirjoitti:
Tämä tarkoittaa, se toinen kj.mattila, joka ei kirjoita kuvallaan. Kuvallinen oksettaa.
se kuvallinen attila muistuttaa ISONTALON PIIMÄLEILIÄ Lihavoittunein poskipäin ja lysähtänein ryhtineen.
keuhkoparantola-kamaa
- Balleriina Lutuunen
"Satojen nimimerkkien trolli"
Itsekin tiedät, että olet syyllinen peikkoiluun ja lipevään valehteluun.
Yleensä en kysy itseltäni ja vastaan itselleni :D - ARVAA kuka ?
mattilan itse itseään kehuva ketju UKKELI ALKAA OLLA JO FINAALISSA KUN ITSEÄÄN KEHUU...........
- Balleriina Lutuunen
Lopun alkua...
Ei kestä kauaa, sekoo! Balleriina Lutuunen kirjoitti:
Lopun alkua...
Ei kestä kauaa, sekoo!Balleriina Lutuunen sekosi jo seitsemän vuotta sitten kirjoittaessa skäri nimimerkillä kun loi itselleen lukuisia nettipersoonallisuuksia.
Kiitos tuesta.Yritän pitää palstan aihetta esillä Balleriina trollihyökkäyksiä vastaan.
- VANTAAN kok
Mattila kirjoittelee ITSE näitä PULLAMAAKARIN KEHUMISVIESTEJÄ...
Ry--si--ltä opittu MAINOSKIKKA !
kIITOS VAAN persjalkaisen tuoesta ja siitä ISONTALON piimäleilistä- VANTAAN kokahj
Kaikki nuijat, jotka eivät ymmärrä parastaan ovat kokoontuneet tällekin palstalle. Takaan jahka 70 vuotta on mittarissa, niin ääni on toinen.
Kyselkää vanhemmiltanne heidän pilleri koelmaa, niin saatte tulevaisuuden osviittaa. - VANTAAN kokahj
Taas muutama nuija, jotka eivät ymmärrä omaa parastaan. Jahka mittarissa on 70 vuotta, niin kyllä toinen ääni on kellosa.
Kyselkää vanemmiltanne heidän pilleri varastoa, niin saatee esimakua tulevaisudesta. VANTAAN kokahj kirjoitti:
Taas muutama nuija, jotka eivät ymmärrä omaa parastaan. Jahka mittarissa on 70 vuotta, niin kyllä toinen ääni on kellosa.
Kyselkää vanemmiltanne heidän pilleri varastoa, niin saatee esimakua tulevaisudesta.Me VHH-laiset emme tarvitse pillerivarastoa kun syömme terveellisesti ja ravinteikkaasti.
- Janttersson
kj.mattila kirjoitti:
Me VHH-laiset emme tarvitse pillerivarastoa kun syömme terveellisesti ja ravinteikkaasti.
Miksi siis gurusi, A. Heikkilä syö vitamiineja purkista? Tuonhan hän on itsekin myöntänyt. Ravinteikas ja monipuolinen ruokavalio ei tarvitse tuekseen pilleripurkkeja.
- Janttersson
Vitsi?
- yks toinen kp
Onneksi palstalla on Mattila ja muutama muu asiallinen kirjoittaja kuten karppiatri. VHH-palstalla pitää käsitellä myös palstan aihetta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39574Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t217503- 50494
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492