Löytyykö ns. "markettisarjoista" kiiltosuihketta tai syväpuhdistavaa shampoota?
Mitkä ovat suosikkituotteenne halvemman hintaluokan tuotteista?
Mitkä ovat suosikkituotteenne halvemman hintaluokan tuotteista?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tulee kyl ammattikriisi kun kerron mutta...
lumenelta ainakin ennen löytyi syväpuhdista. kiiltosuihkeista en tiedä kun en ole vuosiin käyttänyt enää marketti shampoita.
Ainakin Panthenen syväpuhdistava shampoo (kirkas sinertävä puteli) on hyvä, ihan samassa sarjassa kampaamosarjojen kanssa.
Kiiltosuihkeiden ideaa en ole ikinä ymmärtänyt, varsinkin kun tietää mitä aineosia niissä pääsääntöisesti käytetään, mutta Hennes&Mauritz:lla myytävää kiiltosuihketta monet pitävät ihan kelpo tavarana. Toinen (ja minulla käytössä oleva) keino aina on pitää hiukset siinä kunnossa että kiiltävät kauniisti ilman silikonisumutustakin.
vikaa silikonissa on? musta se on ihan loisto aine!
Silikoni on loisto aineosa mikäli se on veteenliukeneva kuten selektiivisissa(Ammatti) sarjoissa aina on!
Kempparin tuotteet aiheuttaa välillä harmaita karvoja ammattilaisille kun kuluttajien kotihoito on ollut juuri sitä silikonilla hiuksen tukkimista.
pantteene ei missään tapauksessa ole saman arvoinen kuin kampaamo tuotteet. halpis tuotteita ei saa edes mainita samassa lauseessa.:) pantteenet on kampaajan painajaisia..
Suuri osa Panthenen shampoista/hoitsuista ovat ainesosaluetteloiden mukaisesti ... turhaa tavaraa mutta syväpuhdistaja on kunkku. Myös monet tutut ammattitaitoiset KAMPAAJAT suosittelevat sitä koska se on hommassaan PAREMPI kuin monet kampaamotuotteet.
Ota asiasta selvää ja huuda vasta sitten. Sekä kampaamo- että markettituotteista löytyy sekä ilahduttavan hyvän laadun lisäksi sutta ja sekundaa. Helmiä ja sikoja molemmista.
Onhan se tietenkin kiva että kampaamot ovat saaneet sinut aivopestyksi mutta noin mustavalkoiset mielipiteet kertovat ettet ole koko nuoren elämäsi aikana vaivautunut todella perehtymään (a) shampoon toimintatapoihin (b) inci-listausten saloihin (c) hiuksen fyysiseen rakenteeseen ja mikä siihen vaikuttaa.
itse olen tuotealalla ja käynyt kampaamokoulun niin ei ole tarvinnut kampaajien aivopestä minua.
aika kummia kampaajia jos eivät omia tuotteitaan suosittele vaan paskaa marketti sälää.. mutta siis jokaine pesköön millä tahtoo.. se oli vain MINUN mielipiteeni.