KELA-virkailijat auttamaan Haitia!

Haluan auttaa,

Haitissa on edelleen meneillään inhimillinen katasrofi. Mutta sosiaali-virkailijat vain istuvat penkeillään ja piereskelevät ja lakkailevat kynsiään samalla kun Haitin köyhät näkevät nälkää. Ahne virkailija vain mussuttaa broilerinkoipea samalla kun lasiseinän takana köyhät näkevät nälkää. Virkalijoita ei haittaa lainkaan jos Haitissa kuolee lapsia nälkään!

Mielestäni sos-virkailijoiden (KELA, TE, sos-tst jne) palkkoja on laskettava 50% ja säästyneet rahat on annettava Haitin köyhille. Tätä ei tietenkään ahne sos.virkalija halua mutta jos kuntatyönantaja näin päättää niin heidän on siiden tyydyttävä. Kyllä sosiaalivirkailijoiden on osoitettava enemmän empaattisuutta työttömiä ja köyhiä ihmisiä kohtaan - ja sen he voivat parhaiten tehdä kun heidän paljostaan annetaan niille joilla on vähän!

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HaluanAuttaa.

      Köyhiä voidaan auttaa siten että

      Paperimiehet irtisanotaan ja työpaikat annetaan työttömille/vuokratyöläisille

      KELA-virkailijat irtisanotaan, ja säästyneet rahat annetaan köyhille (työttömille, vuokratyöläisille jne).

      Kansalaispalkka, siihen ei KELAa tarvita.

      Vai haluammeko tukea ahneiden KELA-virkalijoiden ökyelämää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      197
      6841
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2026
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1678
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1380
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1055
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      977
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe