Ei kai kannata tunnustaa kaverille olevansa ihastunut? Voi kuinka vaikea tilanne. kumpa hän tietäisi niin saisin varmaan oman pääni jotenkin kasaan.
kaveriin ihastunut.
3
388
Vastaukset
- 3548658779879
Mitä hyötyä kertomisesta muka olisi? Todennäköisimmin vain menetät kaverin ja olosi on kahta kauheampi. Parempi vaan pitää tunteet visusti piilossa ja nauttia edes siitä vähästä mitä nyt on.
- 9+14
Nii kai riippuu paljon siitäkin saako kaverina kaverista tarpeeksi irti vai onko se kaveriasteella "korvattavissa".
Ja toisaalta onko tarpeeksi muita kavereita täyttämään se tyhjiö, mikä muodostuu, jos tämä kaverisuhde tuhoutuu tunnustuksen jälkeen.
Sit varmaan kannattaa myös huomioida, onko todennäköistä, että se toinen osapuoli oikeasti tarvitsee sinua kaverina, vai käyttääkö vain täyteseurana, kunnes löytää jotain parempaa elämäänsä. Esim. vastapuolen seurustelun aloittaminen on aika hyvä vastakkaiseen sukupuoleen kohdistuvien kaverisuhteiden tappaja.
MITÄ SAMPERIN JÄRKEE?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251258
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924- 94904
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede23847Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat286746- 93727
- 34638
- 109636
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50571Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet129550