Olipa kiva kun punikki muistutti tästä

Tähän
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10068498
viestiinsä Kalle odottelee vieläkin Änkyrän OmaanPesäänPaskojan vastausta sille, että laskekeeko Änkyrä vai Kontturi riiston asteen väärin. Molemmat eivät nimittäin voi laskea oikein johtuen eri laskukaavoista.
Tiedätkö sinä, että kumpi laskee oikein - Änkyrä vai Kontturi?

.....................

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haloo, punatulkut - tulikohan kirjoitettua oikein, kirjoitettiinko se t:llä vai m:llä - kumpi laskee oikein, Änkyrä vai Kontturi, vai eikö kumpikaan?
      Molemmat eivät laske oikein sillä laskukaavat ovat erilaiset.

      ..................................

    • Lisäarvoa työllä

      Nyt kun nykyään ei voida tai ei kannata Suomessa devalvoida niin ainoa asia jonka elinkeinoelämä, valtiovalta ja pääomapiirit odottavat ja vaativat joustamaan on p a l k a t ja sosialiturva!!

      Se tietää duunareille, toimihenkilöille ja viranhaltioille ankeita aikoja!! Siinä on se hyvä puoli, että kun ihmisillä ei ole rahaa kuluttaa ei sitä kerry pääomapiirienkään pussiin, sekin kevenee väistämättä!!

      Eikä pääomapiirit nyt enää millään valuutoilla leiki, nyt tulosta tehdään veloilla, velkakirjoilla joilla ei minkäänlaista katetta ole ollut pitkään aikaan!

      Lisäarvo kumminkin luodaan pelkästään vain TYÖLLÄ, kaikki muu on kusetusta!

      • Niin.
        Mutta kumpi laskee riiston asteen oikein - Änkyrä vai Kontturi - vai laskevatko molemmat väärin. Molemmat eivät voi laskea oikein siilä heidän laskukaavansa ovat erilaiset.

        ...........................


      • oletpa tietämätön
        antipunikki kirjoitti:

        Niin.
        Mutta kumpi laskee riiston asteen oikein - Änkyrä vai Kontturi - vai laskevatko molemmat väärin. Molemmat eivät voi laskea oikein siilä heidän laskukaavansa ovat erilaiset.

        ...........................

        "Mutta kumpi laskee riiston asteen oikein - Änkyrä vai Kontturi"

        Molemmat laskevat aivan oikein.

        Tiedoksesi vain että maailmassa on olemassa monta erilaista laskutapaa kyseisen asian suhteen.

        Hiukan minua nyt kyllä ihmetyttää ettet sinä nyt jostain syystä tätä kyseistä asiaa tiennyt lainkaan mitenkään.

        Sillä eihän se nyt kumminkaan ole ikinä ollut mitään salaista tietoa.Vaan täysin julkista tietoa.


      • oletpa tietämätön kirjoitti:

        "Mutta kumpi laskee riiston asteen oikein - Änkyrä vai Kontturi"

        Molemmat laskevat aivan oikein.

        Tiedoksesi vain että maailmassa on olemassa monta erilaista laskutapaa kyseisen asian suhteen.

        Hiukan minua nyt kyllä ihmetyttää ettet sinä nyt jostain syystä tätä kyseistä asiaa tiennyt lainkaan mitenkään.

        Sillä eihän se nyt kumminkaan ole ikinä ollut mitään salaista tietoa.Vaan täysin julkista tietoa.

        Niin niitä laskutapoja tuntuu olevan mutta vain yksi niistä on marxin oppien mukainen.

        Siis kumman laskukaava - Änkyrän vai Kontturin - noudattaa marxin oppeja ja teorioita?
        Johtuen erilaisista laskukaavoista eivät molemmat voi olla marxin oppien mukaisia.

        ..........................


    • Huomasitteko että

      yksinäinen ja akaton hinttiluuseri on tullut palstalle hakemaan ihmiskontakteja ? Säälittävä tyyppi. Vaimokin nauraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      865
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      629
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      49
      490
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      452
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      417
    Aihe