Ajatukset sekaisin :s

soutaahuopaa

Kirjoittelinkin täällä aikaisemmin kaukosuhteesta jossa oltiin netissä tutustuttu ja viime hetkellä ennen näkemistä tyttö oli alkanut perumaan että ristiriitaiset ajatukset, että haluaako enään mitään. Välimatkaa siis olisi ollut aika paljon 480 kilsaa ja oltiin tutustuttu netissä / puhelimitse se 3 kk.

Noh viime vkl päätin sitten että nyt kaikki tai ei mitään lähden tytön paikkakunnalle, en kysynyt tytöltä mtn ilmoitin vain että olen tulossa. En nähnyt vain muuta vaihtoehtoa kun en saanut enään netin kautta ja puhelimetse enään mitäänn selkoa kun hän ei osannut päättää haluaako nähdä vai ei. Ja hän siis halusi nähdä 2 kk ajan kun tutustuttiin niin ehdottomasti kun tykkäsi minusta netin perusteella, mutta tilanne muuttui kuukausi sitten.

Noh viime torstaina saavuin sitten vihdoin ja viimein tytön paikkakunnalle, ilmoitin hänelle että olen siellä ja nyt olisi mahdollista nähdä. Alun epäröinnin jälkeen tyttö suostui näkemään ja sanoi minulle että "on kuitenkin koko ajan tykännyt minusta, ja on ollut outo sen takia kun on koittanut lopettaa väkisin tykkäämistä" . Sovittiin että nähdään siitä seuraavana iltana kun ei kerennyt enään samana iltana kun saavuin, olin hotellissa yötä.

Näkeminen koitti vihdoin ja viimein, oltiin semmonen 3 tuntia kävelyllä. Tyttö oli kaikkea sitä mitä odotinkin, ja tyttökin sanoi pitävänsä minusta edelleen senkin jälkeen kun oltiin nähty kasvotusten. Suudeltiin moneen otteeseen treffien aikana, ja sovittiin että nähdään uudelleen ja katsotaan mitä tästä tulee.

Seuraavana päivänä sitten näkemisestä tytöllä oli tuparit kotonaan. Ja koitin tavottaa tyttöä puhelimitse pitkin iltaa. Vastailikin kun kerkesi, mutta jossain vaiheessa vastailu loppui viesteihini. Ja todella itsellä alkoi hiipiä pelko puseroon että mitä jos hän löytääkin sieltä jonkun.

Noh pelot sitten osottautui oikeaan, saan aamulla tytöltä viestiä että ei muista illasta juuri mitään, paitsi että oli mennyt sänkyyn jonkun jätkän kanssa. Sanoi syyksi, että "saahan sitä muitakin vielä katella" .

En todella ymmärrä tuommoista että edellisenä päivänä vielä suutelee mun kanssa treffeillä, sanoo että on edelleen tunteita ja sovittiin että nähdään uudelleen. Sitten seuraavan päivänä hyppää sänkyyn toisen jätkän kanssa.

Kyllä niinkun en todella tiedä mitä pitäisi ajatella tai tehdä enään, vai olisiko tuo monenkaan mielestä hyväksyttävää että tapailuvaiheessa hypätään jonkun muun kanssa sänkyyn ?

Itselläni ainakin tuli tuosta todella paha mieli ja sanoin tytölle että eipähän tarvi enään nähdä. Ja jos tuo on tytön asenne tähän niin en näe että itselläni olisi mitään mahdollisuutta kun asun näin kaukana kun hän ei halua vielä päättää kenet haluaa.

Itse olen siis 20 v ja tyttö 18 v.

3

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiireinen mutta kokenut mies vastaa sinulle, että oikein sanoit hänelle, että et halua nähdä, vaikka onkin varmaan tunteita sinullakin. Tuo on niin halpamainen ja törkeä teko sua kohtaan, että jätä tuollainen nainen omaan arvoonsa. Hän on jo näin nopeasti loukannut sua pahasti ja osoittanut olevansa epäluotettava tapaus. Olet vielä niin nuori mies, että kyllä saat vielä parempia naisia tai sen yhden hyvän naisen, lupaan sen. =)

    • Tsemppiä!

      Olen samaa mieltä, löydät paremman. Nyt tietysti tuntuu pahalta, ikävä olo sun puolesta mullakin, mutta luottamus on kuitenkin suhteen perusta. Kohti uusia tuulia siis! Ja hei, runsaasti tsemppiä, että sun olo helpottuu pian. Ei oo ollenkaan mukavaa tulla petetyksi tuolla tavalla. Vaikutat itse kuitenkin rehelliseltä ja mukavalta tyypiltä, joka olis ollut valmis panostamaan kaukosuhteeseenkin.

    • juu1234

      Ei hemmetti :/ Voimia sulle, toi tuntuis tosi pahalta kenestä hyvänsä :S

      Löydät varmasti paremman.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1797
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1608
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      49
      1144
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      44
      1020
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      939
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      46
      848
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      770
    Aihe