Mistä

tietää, että mies haluaa exänsä takaisin? sanoo kyllä rakastavansa minua, mutta on muutamia juttuja jotka jotka antavat aihetta epäilyyn.
9276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mitä juttuja?

Äänestä

Noo esimerkiksi viestittelee tämän kanssa, ei usein, mutta kuitenkin. On tämän jälkeen aina jotenkin onnellisen/poissaolevan oloinen. On viettänyt aikaa samoissa paikoissa..tuntuu, että tämä exä on hänelle joku unelma, se oikea. Olenkin sanonut, että kannattaa puhua exänsä kansa ja vaikka palata yhteen jos siltä tuntuu. olen siis antanut vapauden tehdä kuten parhaaksi näkee, mutta vakuuttaa että haluaa olla kanssani..silti joku vaivaa, huoh.

Äänestä
  • Tottakai se vakuuttelee että haluaa olla kanssasi. Niin minullekin vakuuteltiin, kunnes mies teki päätöksensä ja lähti takaisin exän luo. Miehet eivät halua jäädä yksin, siksi ovat yleensä molemmille/kaikille naisilleen mieliksi niin kauan kunnes tietävät mitä haluavat. Ja harvoin miehet tietävät, joten outoa käytöstä saattaa jatkua vaikka kuinka pitkään. Vaistoon kannattaa luottaa, ja voithan salaa koittaa ottaa selvää mitä mies exänsä kanssa viestittelee. Meillä mies kyllä näytti minulle viestit, ja olivat arkisia juttuja, ei mitään epäilyttävää, vehtailut olivat hoitaneet irl. Puhui jopa exästä tyyliin "mitä se taas viestittelee, ei jaksaisi vastata".

    Äänestä

Minä olen ollut kakkosvaihtoehto, oli ilkeää tulla petetyksi.. etenkin kun asiat tapahtuivat selkäni takana... exä hivuttautui pikkuhiljaa takaisin exäni elämään.. Minä olin kuulemma ollut pelinappula jolla tehdä ex mustasukkaiseksi.. :(

Äänestä

Taas mahtavaa yleistystä millaisia MIEHET ovat, halloo?? Vaisto?? hah..
Toi "viisastunut" kin on varmaan vaan tyhmistynyt jos käyttää tuota kokemaansa seuraavaan seurustelukumppaniinsa, äly hoi älä jätä, toivottavasti ei koskaan törmätä!

Äänestä
  • niin siis tämä minun ex-naiseni oli kanssani vain tehdäkseen oman exänsä mustasukkaiseksi, eräänä päivänä ämmä vain palas aikasemman ukkonsa luo.. Kyl naisetki osaa vehkeillä ja pettää..

    Äänestä

no jos en homoksi käänny niin ei hätää.. luitko/käsititkö edes tekstini oikein?

Äänestä

No enköhän muut kerropa nimim. "viisastunut" miten viisastuit jos kerran kaikki tapahtui selkäsi takana?
Kyllä tuosta saattaa saada sellaisen kuvan et jotenkin katkeroiduit ja otat sen seuraavassa suhteessa huomioon, olet varuillasi, epäilet kaikkea ja niin ed.
Tost sukupuolesta sen verta et mistään kohtaa aiemmasta kirjoituksestas ei selviä et oot mies jakun vielä vastasit kirjoitukseen missä mies lähti takaisin eksäns luo niin ihmekös tuo et erehtyyp?

Äänestä

Enpä minä jaksa moisesta aiheesta tapella.. eipä tapahtunut ole vaikuttanut suuremmin suhtautumiseeni naisiin ja parisuhteeseen, parisuhteessa se on vain luotettava toiseen, ei siitä muuten mitään tuu. Itse en alentuisi tekemään samaa kun kyseinen naikkonen.

Ja eihän se sinun elämästäsi ole pois jos minua on "hyväksikäytetty"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kakkosvaihtoehtoko kirjoitti:

tietää, että mies haluaa exänsä takaisin? sanoo kyllä rakastavansa minua, mutta on muutamia juttuja jotka jotka antavat aihetta epäilyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu