kumppanini ei suoraan myönnä, että on ihastunut liikuntaharrastuksensa valmentajaan, mutta minulla on tästä kiistaton tieto. Kumppanini silti jatkaa käyntiä ihastuksensa tunneilla vaikka olen häneltä pyytänyt että kävisi muiden valmentajien tunneilla. Onko pyyntöni mukamas liikaa pyydetty?
vaadinko liikaa?
Heidisca
5251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No mikäköhän on tämä kiistaton tieto?
kaverinsa kertoma. meillä ei asioista puhuta niin täytyy tentata kavereita.
Mikä se sellainen kaveri on joka ilmiantaa kaverinsa. Onkohan se ihastuminen nyt kuitenkaan mitään oikeaa ihastumista vai joku miesten välinen "Onpa sillä hyvä perse" kommentti tms.
Kiistaton tieto=miesystävän kaverin kertoma. Minä en juuri tuollaista tietoa kiistattomana pitäisi, anteeksi nyt vain. Se on kiistatonta, jos olet itse asian todistanut jollain tavalla oikeaksi, tai miehesi on sen sinulle itse kertonut. Siihen asti se on täysin kiistatonta, toisen käden tietoa.
Ja siks toisekseen mitä sen on väliä, jos hän käy hänen tunneillaan harrastamassa liikuntaa? Onko tämä opettaja ihastunut häneen? Jokainen meistä ihastuu pitkien parisuhteiden aikana yhteen jos toiseenkin ja yleensä he ovat juuri tuollaisia ihastuksen kohteita: työtovereita, liikuntaharrastuksen opettajia, koulukavereita, liikuntaharrastuskavereita jne. koska heitä näkee ja heihin jopa saattaa hieman tutustua. Harvoin kukaan ihastuu ohikulkevaan ihmiseen, muuta kuin tykästyy korkeintaan ulkonäköön ja se on siinä, hän käveli ohi ja en ehkä välttämättä enää ikinä näe häntä.
Sinuna joko pistäisin miehen puhumaan asioista parisuhteessa tai harkitsisin paremman suhteen hankkimista, jossa luottamus pelaa.
Kyllä vaadit!
Minusta on täysin kohtuutonta yrittää hallita kenekään toisen ihmisen ajatuksia!
SAIRASTA!
Jos yksilö ei näe ympärillään mitään ihailemisen arvoista on hän myös sairas!
Menehän itseesi!