Vuorotteluvapaakehoitus

lähtekäämaailmalleny

Jääkää vuorotteluvapaalle, myykää omaisuutta, säästäkää, myykää auto/vaihtakaa halvempaan ja lähtekää maailmalle.

Maailmanympräimatka kouraan ja travellaamaan!

Useimmat sanoisivat, että ei ole koskaan rahaa sellaiseen, mutta olette varmaankin väärässä.

Eipä siihen oikeasti vaadita kuin pari-kolme tonnia, joten unohtakaa ne Thaimaan matkat ja lähtekää avartamaan maailmankuvaanne.

Puoli vuotta tai vuoden kun siinä kiertelee, niin onkin tuhansia tarinoita kerrottavana ja samoin tuhansia muistoja eläkepäiville.

Matkustakaa, kun se kerran on mahdollista ja lopulta melko halpaa, koska ei näitä kokemuksia voi mitata rahassa. Saattaa tehdä kipeää maksaa se matka, mutta kun palaatte takaisin, ette olisi mistään hinnasta jättäneet sitä tekemättä.

Radalle siis!

3

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanheneva

      juuri näin. rahoja et hautaa saa ja kokoajan vanhenet ja toimintakykysi hiipuu. liiku kun vielä voit. pahinta on elämätön elämä. raha ei tee onnelliseksi. turhaa krääsää on turha kerätä nurkat täyteen, niistä on vain haittaa. elämyksiä et voi menettää arvon alennuttua.

    • eleena.

      Juuri näin! Mutta yksinkö naisena lähteä? En taida uskaltaa..

    • että se siitä

      Työnantaja ei päästä. Ei sen ole pakko päästääkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5037
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3302
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      3059
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      36
      2112
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1787
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1540
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      121
      1454
    8. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      118
      1130
    9. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1099
    10. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      43
      1067
    Aihe