Miksi jostain kehitysmaasta tullut lukutaidoton ja täysin sivistymätön taikauskoinen maahanmuuttaja suostuu tekemään töitä vuorotta ja 1/2 ilmaiseksi?Tyhmyyttäänkö? Ei vaan koska hänen on pakko sillä hän on velkaa kymmeniätuhansiaeuroja rikollisille ihmiskauppiaille jotka uhkaavat hänen ja hänen sukulaistensa terveyttä ja henkeä. Jos hyvin sattuu velka ei pienene koskaan vaan kaikki rahat kuluvat pelkkien korkojen maksuun. Miettikää tätä ennen kuin palkkaatte "ahkeran, työteliään ja nöyrän" maahanmuuttajan.
Miksi maahanmuuttaja saattaa raataa ilmaiseksi
näin se menee...
262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaikki somput, venäläiset yms. loiset takaisin sinne mistä ovat tänne tulleetkin, eli postimerkki persuksiin´ja lappu "Palautetaan" kaulaan. Samoin mustalaisille yms.
Naista saa toihin ainoastaan ne jotka eivat saa sossun ja kelan tukiaisia, eli kaytannossa ei pakolaiset, maahan opiskelamaan paasseet ja he jotka ovat tulleet suomi naisen perassa joka toissa. kaikki muut ihan roska sakkia kuppaamassa valtion rahoja seka huonontamassa suomaklaisten elintasoa. Mono tanne tulee ja joutuu maksamaan avustuksista privakat lahtomaahan. ruotissa selvinnyt etta moni Somali asuukin ulkomailla eika ruotsissa kuten kuuluisi, silla saavat sos rahaa sielta. Yhdessakin tapauksessa koululuokasta puuttui nelja somalilasta, vanhemmat sepittivat vaikka mita tarinoita miksi eivat koulussa. opettaja teke valituksen ja selvisikin etta koko perhe asuu somalilandissa ja nostelee korvauksia. Tama goteburgissa, kuinkahan moni tekee taallakin samaa petosta.