Tuotteiden esillepanija cittarissa

Itse olen cittarin kassa. Meillä on töissä muutama semmonen tyyppi jotka laittaa esille esim. meikkejä (enkä nyt tarkota osaston myyjiä). Niillä ei oo cittarin vaatteita. Kiinnostais tietää että kenen alaisuudessa ne on ja mitä kuuluu toimenkuvaan. Kiitos vaan jos joku asiasta tietävä vastaa. :)
1327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Elikkäs myyntiedustajaa tarkoitat. Tällaisia on esim. Lumenella, purkavat tavarat hyllyyn, päivittävät tarvittaessa hyllykuvat, tekee mahdolliset hyvityslaskut, pitää joskus myyntiesittelyjä jne.. Kiertävät isommalla alueella tekemässä samoja töitä vaikkapa koko päijät hämeessä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cittarilainen kirjoitti:

Itse olen cittarin kassa. Meillä on töissä muutama semmonen tyyppi jotka laittaa esille esim. meikkejä (enkä nyt tarkota osaston myyjiä). Niillä ei oo cittarin vaatteita. Kiinnostais tietää että kenen alaisuudessa ne on ja mitä kuuluu toimenkuvaan. Kiitos vaan jos joku asiasta tietävä vastaa. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu