Kun Päivi Räsänen on oikein tosissaan innostunut kieltoihin, niin kieltäköön seuraavaksi naisilta rintaliivien käyttö. Miesten olisi kesäaikaan niin kiva katsella, kun naisten rinnat pomppisivat kävelyn tahdissa ihan vapaasti.
Kieltäkää seuraavaksi rintaliivien käyttö
13
124
Vastaukset
- Äimistynyt.
Ihme juttu, kun rikollisia halutaan suojella?
- Perkeles...
Nooh..
Mietippä kuinka monta ensihoitajaa, medihelikuljettajjaa, poliisia, hautausurakoitsijaa....jäisi työttömäksi kun rikollisuus on kitketty pois Suomen tasavallasta. Jokaisessa maassa täytyy olla muutama rikollinen, ettei meidän "kunnolloisten kansalaisten" tarvitse torilla hävetä.
Onpahan juoruämmillä jotain juoruttavaa... - Perkeles...
Perkeles... kirjoitti:
Nooh..
Mietippä kuinka monta ensihoitajaa, medihelikuljettajjaa, poliisia, hautausurakoitsijaa....jäisi työttömäksi kun rikollisuus on kitketty pois Suomen tasavallasta. Jokaisessa maassa täytyy olla muutama rikollinen, ettei meidän "kunnolloisten kansalaisten" tarvitse torilla hävetä.
Onpahan juoruämmillä jotain juoruttavaa...VITSI VITSI...
HAITTAAXE.
Kaikille liivipukuisille kuula kalloon ja thats it...
- Lisä-ääni
Kannatan sydämellisesti ehdotusta. Nyt Räsänen heti toimeen!
- Jorpakossa
Kuka naisista heittäisi ensimmäisenä rintaliivit jorpakkoon? Sille annan ääneni heti paikalla.
- puskastatullut
Rintaliivit varmaan ovat rintosyövän aiheuttajia. Estävät normaalin roikkumisen ja kuumottavat turhaan. Varmaan verenkiertokin vaimenee?
- Pallerot piiloon
Yhteen aikaan feministit polttivat rintaliivejään siksi, että ne olivat miesten keksimiä. Nykyään feministeillä on jopa kahdet rintaliivit päällekkäin, jotta pallerot olisivat mahdollisimman visusti piilossa miesten katseilta.
Näkis ylisuurien silikonien pomppivan. Mieti vähän fysiikan lakeja.
- Hinkkipersoona
Tiesitkö, että pikkurintaiset naiset käyttävät kaikkein mieluimmin rintaliivejä? Tämä on ihan totta. Isorintaiset heiluttelevat hinkkejään mieluusti ilman liivejä, koska heillä on mitä näyttää.
- Kuppikoko A
Kaikki riippuu kuppikoosta, paitsi tissit.
- Riippuva varis
Niin, ne riippuu ihan muuten vaan.
- äläkä syntiä tee
Hippiaikana, 1960-1970, rintsikoita heitettiin nuotioon. Se oli senaikaista suurta vapausaatetta ja feminismiä.
Eikä ei mitään ihmeellistä uutta! Rintsikoissa ei tosin ollut liigan nimeä silloin. Tuskin nytkään. Vai onkos pordellien nimet nukyää alusvaatteissa?
- Maamme onneksi
Kyllä Suomi nyt pelastuu Räsäsen opeilla, mutta ei se sentään näillä opeilla ihan uskovaiseksi muutu. Se on ainakin maamme onneksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061