Mistä nainen etsii miehen ?

Mistä nainen etsii miehen jos ei baarista?
Itse en liiku baarissa juuri olenkaan ja miettii välillä kun ei kuntosalillakaan tapaa mieluista naista..
En kaipaa mitään hiirulaista mut en mitään alkoholistia,bile beibeä rinnalleni vaan sitä väliltä..
Pirkanmaa alueena minulla mut tuskin kalaan kannattaa kauemmaksi lähtee..
2205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse olen tavannut mieheni aina muualla kuin baareissa. Juttu alkaa siitä, että alkaa juttelemaan, ja uskaltaa pyytää kahville, tai voitasko tavata treenien jälkeen.

Joo, siis harrastuksissa, parissa urheiluharrastuksessa, missä on aikaakin jutella ennen treenien alkua, tai lopussa. Kannattaa vaan hakeutua seuraan ja tutustua. Mä en ainakaan ihan suoraan ja kylmiltään ole kenestäkään kiinnostunut, mutta jos juttu alkaa luistaa ja vähän tutustuu, niin eri juttu. Riskitkin on pienempiä, siis vähän tietää millanen toinen on ja sitten jos huomataan, että eipä enempää sanottavaa olekaan, niin voidaan vaan jatkaa hyvää päivää krvesvartta-linjalla, mihin on jo totuttu.

Töissä. Se on tietty riskialtista, mutta so not. Jos selvinpäin pitää ihmisiä tavata, niin se on yksi paikka missä tapaa ja tutustuu selvinpäin, tosin... Olen kaksi kertaa tapaillut samalla (mutta keskenään eri) työpaikalla työskentelevää ja jostain syystä ihmisten on ilmeisesti helpompi valehdella/teeskennellä tms. töissä. Työrooli tuntuu olevan aivan jotain ihmeellistä. Se kuka on kiltti, hauska, ja tasa-arvoinen työmaalla, voi osoittautua valehtelevaksi, varatuksi sovinistiksi, jolla on tarkoitus vain yrittää nostaa itsetuntoaan... Enkä ole ainoa joka näin kertoo. Se riski on 50/50. En vaan käsitä miksi?! Mikä ihmeen työrooli pitää olla, eikö oma itsensä olekaan hyvä töissä... No, ilmeisesti ei, siellä siis on riskinsä varmaan myös miehille. Että kai useammalla naisellakin sitten on "työrooli".

Opiskelut, siellä voisi myös tavata, sielläkin siis tutustuu ihmisiin.

Niin, ne on ne pääpaikat, kurssit, koulutukset, treenitpaikat, muut harrastukset, työpaikka.
Voihan sitä kokeilla sitten ihan treffi-kulttuurin toimivuutta Suomessa pyytämällä jonkun kahville vaikka kirjastostakin, mutta jos ihan tuntemattomiin meinaa tutustua, sen pitää käydä luonnostaan. Siis siinä kun ei kamalasti ole tuota aikaa, että ihmisen pitäs olla luonnostaan välitön ja sosiaalinen, joka vaan voi tehdä niin. Eikä mitään kyyläillä hyllyjen välistä, suunnitella teennäistä täsmäiskua ja sitten yrittää olla nokkela... Todennäköisesti huonolla menestyksellä.

Risteilyt, matkoilla, nettideiteillä, noissa olen kanssa kuullut ihmisten tutustuneen. Mitä noita nyt on. Pirkanmaallakin luulisi paikkoja ja ihmisiä riittävän.

Että pitää vaan liikkua sitten hieman avoimin mielin vähän muuallakin kun kuntosalilla ja baarissa. Etkös sinä nää ihmisiä kovasti muuallakin? Mun mielestä siellä missä on ketään, voi tavata ketään.

PS. Eiks ole vähän suppee näkemys, jos mielikuvitus loppuu ylipäätään tohon, että jos ei baarista, eikä kuntosalilla näy, niin missä ihmeessä... Siis jäljellehän ei lopultakaan jää kun noin tsiljoona paikkaa. Eikö? No, kokeile jotain.

Äänestä

Minä en ole ehtinyt edes koskaan ajatella että pitäisi etsiä, niitä vaan jostain ilmestyy eteen ihan odottamatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ivaksisanottu kirjoitti:

Mistä nainen etsii miehen jos ei baarista?
Itse en liiku baarissa juuri olenkaan ja miettii välillä kun ei kuntosalillakaan tapaa mieluista naista..
En kaipaa mitään hiirulaista mut en mitään alkoholistia,bile beibeä rinnalleni vaan sitä väliltä..
Pirkanmaa alueena minulla mut tuskin kalaan kannattaa kauemmaksi lähtee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu