ihmettelen sitä miksi niin monella kakkosella on rakastajana mies jolla on kotonaan tyytymätön, ruma, kylmä ja tyhmä vaimo? Eikö se jo vähän kerro siitä miehestäkin jotakin? Eihän hyvällä rakastelijalla voi olla kylmää vaimoa eikä hyvännäköisellä fikusulla miehellä voi olla rumaa ja tyhmää vaimoa? Jos minulle joku mies erehtyy avautumaan tyhmästä ja kylmästä vaimostaan on se iihan sama asia kuin mies tunnustaisi olevan kyvytön pitämään naisen tyytyväisenä ja halukkaana. Osaavatko nämä ukkomiehet edes rakastella? Jotainhan heillä täytyy olla pahasti pielessä kun ovat välinneet sellaisia pirttihirmuja vaimoikseen? No minä en tiedä kun tyrmään kaikki miehet jotka yrittävät tehdä minuun vaikutusta avautumalla huonoista kotioloistaan mutta kiinnoistaisi tietää miksi kuitenkin niin monet naiset alkavat sellaisten miesten salarakkaiksi? On kaiketi totta että pitkissä parisuhteissa puoliso muuttuu ja ennen niin ihanasta vaimosta tuleekin kylmä lahna mutta tässäkin kohtaa ajattelen että mies kyllä on omalta osaltaan hoitanut tonttisa huonosti jos niin käy.
Ihmettelen kakkoset
28
402
Vastaukset
- (=)..?
Mitä parempi tarinan kertoja sen parempi flaxi. Naiset pitävät siitä fiiliksestä kun saavat tuntea olevansa pelastajia ja auttajia surkeasti kohdellulle miehelle. Kun mies arvostelee omaa vaimoa tyhmäksi toinen nainen ajattelee automaattisesti että reppanaa on vain kusetettu eikä se tietenkään ole miehen vika kun on ottanut vahingossa niin tyhmän vaimon ja jos mies sanoo että oma vaimo ei anna niin toinen nainen ajattelee sen vaimon olevan vain ilkeä pihtari. Kukaan ei ihmettele miksi se vaimo on niin kylmä noin upealle miehelle?
Toinen nainen haluaa antaa miehelle jotakin parempaa jotta saa tuntea myös itsensä erityiseksi. Mielikuva rumasta ja kälättävästä vaimosta sopii tähän kuvioon paremmin. On kuitenkin olemassa iso joukko miehiä jotka oikeasti haluaisivat että se oma vaimo olisi vain kotona mutta koska se menestyvä uraputkiohjus on keskittynyt työhönsä mies tuntee olonsa yksinäiseksi. Siksi mies hakee seuraa toisaalta vaikka kaipaakin vaimoaan. Jos tuon kertoisi sille kakkoselle niin hän tietäisi olevansa vain se lohduttaja?
On mukavampi olla se halutumpi kuin joku toinen nainen kuin joku korvike miehelle joka on vain yksinäinen. Tunnen näitä miehiä ja he ehkä sitten ovat niitä oikeasti rakastelukykyisiä eikä vaimo ole kylmä eikä ruma vaan poissa paljon. Kakkoseslta vaaditaan melko paljon itseluottoa olla sellaisen miehen kanssa joka rehellisesti kertoo mitä haluaa oikeasti. Niitä kakkosiakin on ja ne ei ole niitä jotka mollaat vaimoja.
Tunnen kyllä pari ihan oikeaa luuseriakin joilla on myös kakkoset. Niillä on ne oikeasti tyhmät vaimot ja tyhmät on kakkosetkin. - Ihmeitten ihme
Ihmettelen miksi niin monella kauniilla, älykkäällä, empaattisella, keskustelukykyisellä ja sängyssä hyvällä ja aktiivisella vaimolla, joka elää onnellisessa ja rakkaudentäyteisessä avioliitossa Herra Oikean kanssa, on mies, jolla on kakkosena tyhmä, mielisairas, ruma ja suttuinen läski lähiölehmä. Mihin mies tätä luuserinaista tarvii, kun kotoa löytyy täydellinen pakkaus, ja kaikki on niin hyvin muutenkin?
- Totta turiset
Niin siinä on kyllä yhtä lailla ihmettelemistä, hyvä pointti
mutta toisaalta enemmän täällä vielä on niitä täydellisiä kakkosia jotka mollaa ukkomiestensä vaimoja kuin täydellisiä vaimoja jotka mollaa miestensä rakastajattaria , nämä kakkoset ensin tietysti pettyvät siihen miheen, käräyttävät sen vaimolle ja kun vaimo osoittautuukin tyhmäksi kun ei heivaa ukkoa niin miehestäkin tietty tulee samalla tyhmän vaimon tyhmä mies? Siitä ihanasta miehestä tuleekin sitten tyhmä? Vaimotkin hyökkää tässä kohtaa puolustautumaan ja kakkosta mollataankin lähinnä panoalustaksi mikä kai pitkälti sitten piti paikkansakkin mutta onhan siinäkin miettimistä mihin mies panoalustaa tarvitsi jos vaimo on halukas mutta ilmeisesti mies olikin saanut vaimosta kylmän.
T:Alkuperäinen - Uniikki Tapaus
No heiiii, suomipoika panee vaikka lammasta, kunhan saa vierasta.
- jill anvari
Ihmeitten ihme
No sitä samaa olen minäkin ajatellut, mutta tullut tulokseen että joskus saattaa olla miehelle kiihoittavaa rakastella sellaisen kanssa, vaan sikis että haluaa tietää onko niillä edes sängyssä, mitään muuta annettavaa kun pornofilmeistä opitut temput, ja senhän he usein hallitsevat, joten kuten. Ja tyhmyyteen sitten , ei kai ne voi sille mitään jos olisivat viisaita niin kai joku olis ne huolinut, niin ei niiden tarvitsisi kytätä väärillä apajilla.
Naapurin rouva joka on kaunis , ja ihana luonne nauroi huvittuneena kun näytin hänelle kaupungilla pikku lutikan jonka kanssa hänen miehensä oli vahdannut ja totesi, että huumorin kukka on kaunein kukka - kyllästyny teihin
Juuri näinhä se on.Kakkoset on rumia läskejä huraavia juoppoja lähiölehmiä joilla mielenterveysongelmat vielä kaiken päälle.Sen takia ne jakaaki itteään auliisti.Vaimot on rakastavia hoikkia nuoria ihania lapsistaan huolta pitäviä koulutettuja naisia.En ole kenenkään vaimo, huomautan
- pornostarako?
jill anvari kirjoitti:
Ihmeitten ihme
No sitä samaa olen minäkin ajatellut, mutta tullut tulokseen että joskus saattaa olla miehelle kiihoittavaa rakastella sellaisen kanssa, vaan sikis että haluaa tietää onko niillä edes sängyssä, mitään muuta annettavaa kun pornofilmeistä opitut temput, ja senhän he usein hallitsevat, joten kuten. Ja tyhmyyteen sitten , ei kai ne voi sille mitään jos olisivat viisaita niin kai joku olis ne huolinut, niin ei niiden tarvitsisi kytätä väärillä apajilla.
Naapurin rouva joka on kaunis , ja ihana luonne nauroi huvittuneena kun näytin hänelle kaupungilla pikku lutikan jonka kanssa hänen miehensä oli vahdannut ja totesi, että huumorin kukka on kaunein kukkaKummanko alan asiantuntija mahdat olla, pornofilmien vai kakkosten sänkytemppujen ?
- MrsLittlePerfect
jill anvari kirjoitti:
Ihmeitten ihme
No sitä samaa olen minäkin ajatellut, mutta tullut tulokseen että joskus saattaa olla miehelle kiihoittavaa rakastella sellaisen kanssa, vaan sikis että haluaa tietää onko niillä edes sängyssä, mitään muuta annettavaa kun pornofilmeistä opitut temput, ja senhän he usein hallitsevat, joten kuten. Ja tyhmyyteen sitten , ei kai ne voi sille mitään jos olisivat viisaita niin kai joku olis ne huolinut, niin ei niiden tarvitsisi kytätä väärillä apajilla.
Naapurin rouva joka on kaunis , ja ihana luonne nauroi huvittuneena kun näytin hänelle kaupungilla pikku lutikan jonka kanssa hänen miehensä oli vahdannut ja totesi, että huumorin kukka on kaunein kukkaNo on sinulla tosiaan ihana naapurin rouva... Meitä on moneen lähtöön, totta tosiaan ; jos itselleni joku pahansuopa ämmä puutarha-aidan toiselta puolelta alkaisi osoitella mieheni salarakasta kaupungilla, sanoisi ämmälle, että tästä lähtien saa pysyä aitansa takana ja jättää kettuilut sikseen. Hyi että inhoan tuollaisia kaikentietäviä riivinrautoja!
- ihmetystä riittää
Minä taas ihmettelen, miten niin monella kauniilla, sporttisella, fiksulla, seksikkäällä vaimolla on fiksu, hyvätuloinen, empaattinen, keskustelutaitoinen, komea ja urheilullinen aviomies, joka pettää häntä seksikkään, kauniin, sporttisen, herkän, älykkään ja hellän naisen kanssa?!
- Hellyyden kaipuu
Eihän siinä ollutkaan ihmettelemistä sillä hyvät tulot vaatii kai sitä poissaolemista ja työssä käymistä eli selitys on just siinä. Se toinen seksikäs lohduttaa siinä asiassa kun toinen seksikäs on poissa kotoa niin toinen on saatavissa. Yhtä hyvin se voisi olla vaimokin mutta sen pitäisi luopua työstä ensin ja niistä tuloista.
- pikku ruusu
ihmetystä riittää
Älä yritä sanoa että pikku naikkoset jotka jahtaavat toisten miehiä, olisivat jotenkin älykkäitä. Ja siinä nyt ei paljon älyä tartte kun leväyttää kinttunsa lapsenomaiselle teini ikäiseksi luulevalle miehelle, sen kyllä osaa kaikki tehdä, mutta ne älykkäät rouvat eivät tyydy pelkkään seksiin ,kuten kakkoset, ne vaatii vähän muutakin mieheltä, joten lopeta ihmettelemästä - paljon muutakin
pikku ruusu kirjoitti:
ihmetystä riittää
Älä yritä sanoa että pikku naikkoset jotka jahtaavat toisten miehiä, olisivat jotenkin älykkäitä. Ja siinä nyt ei paljon älyä tartte kun leväyttää kinttunsa lapsenomaiselle teini ikäiseksi luulevalle miehelle, sen kyllä osaa kaikki tehdä, mutta ne älykkäät rouvat eivät tyydy pelkkään seksiin ,kuten kakkoset, ne vaatii vähän muutakin mieheltä, joten lopeta ihmettelemästäMinä olen kakkonen enkä todellakaan ole mikään ukkomiehen "tyhjennyspaikka". Teemme yhdessä kaikenlaista, kuten käymme elokuvissa, lenkillä, teemme yhdessä ruokaa luonani, saunomme, käymme matkoilla...
- hyvä..
paljon muutakin kirjoitti:
Minä olen kakkonen enkä todellakaan ole mikään ukkomiehen "tyhjennyspaikka". Teemme yhdessä kaikenlaista, kuten käymme elokuvissa, lenkillä, teemme yhdessä ruokaa luonani, saunomme, käymme matkoilla...
saat sentään korvauksen jalkojen avaamisesta
- olet varmasti
hyvä.. kirjoitti:
saat sentään korvauksen jalkojen avaamisesta
kovin ylpeä itsestäsi, kun käyt täällä nälvimässä muille!
- oksettava ukkomies
paljon muutakin kirjoitti:
Minä olen kakkonen enkä todellakaan ole mikään ukkomiehen "tyhjennyspaikka". Teemme yhdessä kaikenlaista, kuten käymme elokuvissa, lenkillä, teemme yhdessä ruokaa luonani, saunomme, käymme matkoilla...
Ja kohta se ihana pakkaus piereskelee sun sohvalla kun alkuhuuma on mennyt ohi. Pidä hyvänäsi.
- kyllästyny teihin
Kyllä kakkosilla on suuret luulot itsestään.Ilman teitä huoria ja huoraavia äijiä maailma olisi niin kaunis paikka elää.Te olette likaisia ja saastaisia haisevia ihmisiä!
- retgjytdhg
kyllästyny teihin kirjoitti:
Kyllä kakkosilla on suuret luulot itsestään.Ilman teitä huoria ja huoraavia äijiä maailma olisi niin kaunis paikka elää.Te olette likaisia ja saastaisia haisevia ihmisiä!
Sellaisen huoraavan äijän kanssa sinäkin ilmeisesti olet hynttyyt yhteen lyönyt kuvitellen teidän "ratsastavan auringonlaskuun happily ever after". Missä on kaltaisesi täydellisen ihmisen arvostelukyky, kun ei osannut alun alkaen nähdä valitsevansa väärin?
- :)...
"Osaavatko nämä ukkomiehet edes rakastella?"
Monet pelimiehet eivät ole osanneet.- 2konen
Kun löytää hiljaisen ja kiltin ukkomiehen, jolla on pihtaava pirttihirmu vaimona, saa mitä huomaavaisimman ja hellimmän rakastajan! Tällainen mies pitää naista hyvänä ja antaa kaikkensa, kun nainen osoittaa haluavansa miestä. Sitä tämä mies ei kotonaan saa kokea.
Pelimiehiin ei kannata haksahtaa, ne on surkeita rakastajia ja vain omaa nautintoa tavoittelemassa. - Pidä varasi
2konen kirjoitti:
Kun löytää hiljaisen ja kiltin ukkomiehen, jolla on pihtaava pirttihirmu vaimona, saa mitä huomaavaisimman ja hellimmän rakastajan! Tällainen mies pitää naista hyvänä ja antaa kaikkensa, kun nainen osoittaa haluavansa miestä. Sitä tämä mies ei kotonaan saa kokea.
Pelimiehiin ei kannata haksahtaa, ne on surkeita rakastajia ja vain omaa nautintoa tavoittelemassa.Mut eikö siinä ala ihmettelemään miten niin kiltti ukkomies on ottanut sellaisen pirttihirmun vaimokseen? Onko se niin kiltti että ei osaa sanoa ei kun pirttihirmu tulee ja vie hiuksista alttarille? Luulisi että kiltti mies olisi sitten pitänyt naistaan hyvänä jos kerran sellainen hyvänä pitäjä on? Ei kai hyvin pitämällä tee jostakin alunperin rakastettavasta naisesta pirttihirmua? Kyllä minä vähän epäilisin tuossa kohtaa sitä kiltteyttä..ja sitä miksi siellä kotona on pirttihirmu?? Älä ota vaan mieheksesi jos sillä on taipumusta pirttihirmuihin.
- Odota vaan
Pidä varasi kirjoitti:
Mut eikö siinä ala ihmettelemään miten niin kiltti ukkomies on ottanut sellaisen pirttihirmun vaimokseen? Onko se niin kiltti että ei osaa sanoa ei kun pirttihirmu tulee ja vie hiuksista alttarille? Luulisi että kiltti mies olisi sitten pitänyt naistaan hyvänä jos kerran sellainen hyvänä pitäjä on? Ei kai hyvin pitämällä tee jostakin alunperin rakastettavasta naisesta pirttihirmua? Kyllä minä vähän epäilisin tuossa kohtaa sitä kiltteyttä..ja sitä miksi siellä kotona on pirttihirmu?? Älä ota vaan mieheksesi jos sillä on taipumusta pirttihirmuihin.
Niin, sillä siinähän saattaa (ja on todennäköistäkin) että muutut itse siksi pirttihirmuksi, kun huomaat että se hiljainen ja kiltti ukkomies onkin juuri se pahin vieraissa juokseva ukkomies.
- Kannatti odottaa
Odota vaan kirjoitti:
Niin, sillä siinähän saattaa (ja on todennäköistäkin) että muutut itse siksi pirttihirmuksi, kun huomaat että se hiljainen ja kiltti ukkomies onkin juuri se pahin vieraissa juokseva ukkomies.
Kun rakkaus on kestänyt kaikki ne vuodet kun odotin miestäni,kestää se todellakin nyt kun saamme olla vapaasti yhdessä.Nuorin lapsistaan kun täytti 18,mies otti eron kulissiliitostaan ja tuli luokseni.Nyt olemme onnellisesti yhdessä.Ja voin kertoa että on ihanaa.
- kyllästyny teihin
Kannatti odottaa kirjoitti:
Kun rakkaus on kestänyt kaikki ne vuodet kun odotin miestäni,kestää se todellakin nyt kun saamme olla vapaasti yhdessä.Nuorin lapsistaan kun täytti 18,mies otti eron kulissiliitostaan ja tuli luokseni.Nyt olemme onnellisesti yhdessä.Ja voin kertoa että on ihanaa.
Se kusipää pettää sua jo.Senhän tietää tyhmempikin mutta sä olet tyhmempi kuin vasemman jalan saapas kakkonen.Onnellista elämää vaan sen pettäjäpaskan kanssa.Hieno pari..huora ja pettäjäluuseri.huhhuh
- hotwife
Olen ollut monen miehen kakkonen, nykyinen suhteenikin alkoi kakkosenaolemisesta. Nykyinen mieheni on pettänyt minua monta kertaa ja minä häntä. Suhteemme on kuitenkin vakaalla pohjalla ja meillä on aktiivinen seksielämä myös vieraiden pariskuntien ja naisten kanssa. Olen ykkönen, upea vaimo.
- hehhehhee
Oikea kunnon pikku huravaimo:)Kaikkea sitä kuulee::)))
- ei ihmettelemistä
Voi kuules kyllä monella kakkosen rakastajalla voi olla kotonaan juuri tuollainen vaimo. Minä tiedän todella monta pariskuntaa jossa vaimo ei ole jaksanut itsestään aikojen kuluessa huolehtia ja saattaa se seksi olla täysin pois jo ollut laskuista monta vuotta. Kyllä siinä nainen voi äkkiä tyytymättömäksi tulla.Ehkä tuon tyhmyys vois ottaa laskuista pois jos se ei tarkoita sitä ettei vaimo tajua miehensä pettävän.
Tottakait hyvällä rakastajalla voi olla kylmä vaimo, miten ne sulkee toisensa muka pois.
Vaikka ihminen olisi miten hyvä rakastelija tahansa jonkun toisen kanssa ei sitä välttämättä ole kolmannen kanssa ja päinvastoin. Tässäkin kun on kyse kahden kaupasta joissa molempien käytös ja teot vaikuttavat lopputulokseen.
Eihän ihminen rakastele samallalailla kaikkien kanssa, joittenkin kanssa se on ihanaa ja joittenkin kanssa olis voinu jättää väliin. Eiköhän näissä tilanteissa itsekin rakastele aivan eri tavalla. Ja seksuaalisuuskin voi muuttua vuosien kuluessa todella paljon. Nuorena ei vielä tiedä mitä kaikkea se voi olla, aikuisena haluaa kokeilla kaikkea kivaa mutta sitten se oma puoliso voi olla taas päinvastainen, ettei paljon kiinnosta kokeilut ja uudet kokemukset. - NOnoNO
hyvä rakastaja saa lahnankin villiksi. Hyvä rakastaja tyydyttää kaikki naiset. Ei ihanan miehen vaimo jätä hoitamatta itseään.
- ei ihmettelemistä
Hyvä rakastaja voi tyydyttää naisen fyysisesti, kyllä. Ja naisen kuin naisen, kyllä. Mutta se rakastelu on paljon muutakin kuin fyysisyyttä. Vaikka kuinka mies hoitaisi hommansa hyvin mutta nainen vaan ei tunne vetoa mieheen jää jotain tärkeää naiselta saavuttamatta. Itselläni oli tälläinen mies, orgasmin sain aina kun tarvetta oli, se ei vaan pitkällä aikavälillä riitä kun tunnepuolta ei ollut.
Ja vaikka kuinka mies olisi ihana voi vaimon tunteet olla sammuneet tätä ihanaa miestä kohtaan, siinä ei mikään temput auta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062501Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938