Oikea ihannemieheni on ensisijaisesti kiltti, huomaavainen ja hellä. Sellainen mies, joka kohtelee minua huonosti, haukkuu, vaikuttaa pettäjäluonteelta (kyllä sellaiset miehet erottaa) ja juo paljon alkoholia, ei ole ihannemies. Usein (naisena) ihmettelen, että miksi niin monet ystäväni sellaisiin retkahtavat...
Paljon treenattu kroppa ei useimmiten sytytä minua. Sellainen n. 175-195cm mies, jolla on normaalin verran lihaksia (eli sen verran mitä ihan ilman ylimääräistä treenaustakin on) ja sopivasti ylimääräistä, on ehdottomasti seksikkäin :) Mitään sikspäkkiä ei siis todellakaan seksikkyyteen tarvita minun mielestäni. Leveät hartiat ovat plussaa, mutta eivät pakolliset, mikäli mies on minua yhtään pidempi. Tämä ei ole kuitenkaan paljon vaadittu, sillä olen 165cm enkä ole koskaan nähnyt itseäni lyhyempää miestä.
Itse jostain syystä viehätyn eniten tummista hiuksista. Vaaleatkin hiukset näyttävät usein hyvältä, mutta tummat, paksut hiukset vetävät minua puoleensa eniten. Niitä tekee mieli silittää ja kosketella.
Oma poikaystäväni onkin tällainen normaalikroppainen, leveähartiainen, 180cm ja tummahiuksinen. Juuri sellainen, mistä pidän! Kummastuttaa vaan, kun kaikkialla aina toitotetaan että miesten pitäisi aina olla todella lihaksikkaita. Mun mielestä se luonnollinen määrä lihasta on paras, ja kyllähän tuo mies mut jaksaa nostaakin :) Siis te miehet, joita masentaa se, että olette muka liian lihavia tai laihoja, niin tuskimpa olette. Läheskään kaikki naiset eivät pidä sitä superlihaksikasta kroppaa ihanteena.
Oikea ihannemies
2
143
Vastaukset
- veripersepaviaani
perheet perustetaan tahdottomien vellimahojen kanssa ja seksuaalinen nautinto yökerhojen sixpäkkikomistuksilta, sillä aikaa kun vellimaha hoitaa vauvaa kotona paskavaippojen keskellä. Että tsemppiä vaan kaikille tavallisen näköisille kunnollisille miehille.
- ap
No huhheijaa! Normaalikokoinen on sinun mielestäsi siis vellimaha? Kaikkea sitä kuulee....Yökerhojen sixpäkkikomistukset on kyllä monta kertaa mua vikitelleet, mutta minä en niistä ole kiinnostunut. Minun kiinnostuksenkohteeni on se normaalikokoinen ja kiltti mies, joka mulla jo onkin :) Olen maailman onnekkain nainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764