Olen 17v tyttö ja oon tuntenu tällasen 20-vuotiaan jätkän about puoli vuotta, yhteisen bändin merkeissä. Nyt oon alkanu miettiin et voisko tällanen tietynlainen "avoin suhde" toimia meillä? Heti ekasta tapaamisesta lähtien oon tuntenu vetoa tätä jätkää kohtaan & meillä synkkaa hyvin. Ollaan jatkuvasti fyysisessä kontaktissa, tyyliin istutaan sylikkäin, halitaan ja se on joka hetkessä nostelemassa ja kantelemassa mua johonki :D
Treenikämpällä tulee tietty juotua välillä vähä liikaaki ja nyt parilla viime kerralla, muutaman päivän aikana ollaan pussailtu pari kertaa. Ei olla puhuttu siitä mitään. En välttis halua vakavaa parisuhdetta ja oon melko varma et tää jätkäkään ei halua, varsinkaan ku ottaa huomioon et tää on ihan syötävän hyvännäkönen, ihan huippu tyyppi, sen hymy valloittaa kenet tahansa, se sais kenet tahansa & se tietää sen. Plus toi ikäero. Mä en pääse vielä ees baareihin.
Joten, oon miettiny et pitäskö mun vaan jatkaa tätä samaa rataa sen kans? Jos juttelen tästä sille, nii kaikki saattaa muuttua ihan oudoksi. Tiiän et jos me jatketaan näin, niin sehän saa sillon kulkee baareissa iskemässä muijia ihan miten lystää. Ja toisaalta ei se mua häiritte, kuhan en vaan kuule niistä muista mitään. En tiiä haluunko vakavaa parisuhdetta ja sillon se ei ois reiluu sille että mä rajottaisin sitä sillä lailla. Toisaalta tuntuu et tää vois toimia, mut toisaalta on vähä sellanen fiilis että satutan itteni vielä tässä. Mut sit taas mietin et jos mä jonku haluun, nii se on tää jätkä. Mut en tiiä tän jätkän mielipiteistä.
Mut ehkä tää toimis. Tähänki asti ollaan vaan pidetty hauskaa tolleen. Mut silti mietin että oon ite sellanen ihminen et nyt ku meillä kahella on vähä tällasta, niin en pussailis muiden kans. MUTTA tää jätkä on vähä sellanen et se taas pussailis.
Tää on vähä tunteiden vallassa kirjotettu, mutta ehkä idea selviää, kysyä saa asiallisesti.
17v ja 21v avoin suhde?
5
661
Vastaukset
- butwhatif
tosiaan, otsikossa lukee 21v ja tekstissä about 20
Eli, jätkä täyttää tänä vuonna 21.
Selvennykseksi :D Jos tuo ei sinua mitenkään haavoita niin jatkakaa vain. Anna tunteen viedä! Saattaa ollakin,että vuoden päästä olettekin vain pelkkiä ystäviä.
- ineedyou
Ei toi mitenkään väärältä eikä ihmeelliseltä kuulosta. Sun kannattais kyllä varmistaa 2 asiaa. Ensinnäkin, ettei se oikeesti halua mitään enempää kuin avoimen suhteen. Toiseksi, että se ei vaan halua sua sänkyyn ja katoa sitten. Tottakai se on vaikeampaa kun ootte samassa bändissä, mutta mahdollista sekin. Kannattaa olla varovainen. Voisit sillai kevyesti ohimennen ja vitsaillen huomauttaa jotai siitä että se on sun tms ja katsoa miten se reagoi. Äh en tiedä!
- Harrrkitse
No jos nyt tarkkoja ollaan, avoin suhde tarkoittaa sitä että kumpikin saa mennä ja tulla miten haluaa, kenen kanssa vaan ja viettää yöt missä haluaa. Siis jos ehdotat tälle kundille avointa suhdetta niin se ehkä tulkitsee asian niin että voi harrastaa vaikka seksiä muidenkin kuin sinun kanssa, etkä sinä halua mitenkään rajoittaa sitä. Et kai sellaista halua?
- nainen23v.
oletko aiemmin seurustellut tai harrastanut seksiä miesten kanssa? aika kurjaa, jos ensirakkautesi ei välitä sinusta tarpeeksi, jotta haluaisi olla oikeasti vain sinun.
mitä avoin suhde oikeasti muuttaa, jos te jo nyt pussailette ja halitte ja tod.näk. päädytte vielä sänkyynkin, kun teillä noin hyvin synkkaa?
sinun ei pitäisi ikinä ryhtyä avoimeen suhteeseen, jos meinaat olla täysin uskollinen tuolle miehelle, vaikka mies panisi muita. tulet vain satuttamaan itseäsi.. pahasti.
ps: ihastuneet ihmiset näkevät ihastuksensa paljon kauniimpina ja ihanempina, kuin nämä ovat. itsekin olen ihastunut yhteen usalaiseen mieheen ja eilen, kun katsoin jude law leffaa mietin, että tuo mies näyttää ihan ihastukseltani, vaikka tarkemmin ajateltuna valtaosa ihmisistä varmaan pitäisi judea hieman komeampana ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m523807Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163665Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983451Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o813267Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363039Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582528- 502415
- 1032265
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise142059Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182049