Tyttöystävä + friend-with-benefit.

duudah_

Eli siis, mulla on upein tyttöystävä ikinä. Olemme täysin avoimia ja rehellisiä toisillemme, käytännössä myös parhaat ystävät. Olemme myös seurustelleet reilusti yli vuoden, ja suhteemme on vakava. Tyttösytäväni on bi, ja olemme tehneet sopimuksen, jossa sekä minä, että tyttöystäväni saamme tehdä mitä haluamme muiden naisten kanssa. Olen siis käytännössä parisuhteessa elävä sinkku. Olen kiinnostunut myös muutamasta muusta naisesta, ja olen suunnitellut pyytäväni heitä treffeille kanssani. Tyttöystävälleni tämä on täysin okei, hän jopa kannustaa mua käymään muidenkin naisten kanssa treffeillä. Kysymys kuuluukin, miten itse reagoisit, jos saisit kuulla että mukavalla jätkällä on tyttöystävä, jolle deittailu muiden naisten kanssa on okei? Ja ennen kaikkea, voisitko tapailla jo suhteessa olevaa miestä, mahdollisesti friends-with-benefits-tyylillä, jos se olisi okei tämän tyttöystävälle?

Ja kaikille skeptikoille tiedoksi, tämä ei ole rölli. Vähän luottamusta hei :p

11

880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • okokokokokok

      En. :) Haluan sen henkisenkin puolen miehestä, mikä varmaan kuitenkin kuuluu tyttöystävällesi? Mutta älä huoli, löytyy kyllä naisia, joille tuo on ok. :D

    • Never...

      ...gonna give you up, Never gonna let you down...

      En ymmärrä miten tälläinen parisuhde on mahdollinen. T. Varattu tyttö, 17v

    • KaikkeaNähnyt

      En. Minäkin kannustin bi-puolisoani tapaamaan omaa sukupuoltaan, koska rakastin häntä kovin. Mutta totuus oli, että en pystynyt jakamaan. Minun täytyi lähteä. Ehkä pikkumaista, mutta nyt vuosien jälkeen olen löytänyt miehen jolle minä olen se tärkein. Kokeilut on kokeiltu ja elämä hymyilee tasapainoisena.

      Oli vaihe jossa surutta käytin varattuja hyväksi. Sain mitä halusin ja he eivät jääneet roikkumaan, kunnes rikoin yhden pojan sydämen ja melkein liiton. Tuo opetti että omaa katkeruuttaan ei voi kierrättää muille ja olen todella pahoillani käytöksestäni. Mutta tuolloinkin tunteet astuivat peliin.

      Miten suhtaudutte kun jompi kumpi sitten löytää sen oikeasti itselleen sopivan? Toinen rakastuu niin, että ei tahdo enää jakaa itseään muille kuin rakkaalleen.

      Mutta kuten yllä sanottiin, löytyy pilvin pimein naisia jotka ottavat tarjouksesi vastaan.

    • waszh

      Tunnen yhden kolmikon, jossa mies&nainen ovat avoimessa suhteessa ja miehellä on myös friends with benefits tyyppinen toinen nainen. Ulkopuolisen silmin katsottuna he vaikuttavat kaikki suhteellisen onnellisilta, tekevät jopa asioita kolmisin (ei sängyssä) ja muutenkin ovat keskenään täysin avoimia.

      En kuitenkaan ymmärrä yhtä asiaa: jos kerran rakastat tyttöystävääsi ja haluat olla hänen kanssaan niin mihin tarvitset toista naista? (Ei siis suunnattu yksinomaan aloittajalle vaan yleisestiottaen) Vapaissa suhteissa eläjäthän ovat periaatteessa sinkkuja, en ymmärrä koko logiikkaa yhtään.

    • heips ja näkemiin

      No joo..aikansa kutakin..:0 Kun olisi aika syventyä miettimään suhteen vakavoitumista niin sitten pitäisi loppua aidan toisella puolen juoksut,,,:P

    • Ei toimi pitkään

      Aloittajan tilanne kuulostaa siltä, että nainen ei ole ihan täysin sitoutunut häneen "avioliitto aikeissa". Sen takia on myös helpompaa jakaa mies muiden naisten kanssa.

      Kuitenkin mielestäni naiset ovat aika omistavia/mustasukkaista sorttia, että suuri vaara on kun olet ihan oikeasti yötä jonkun naisen luona, niin pahat fiilikset saattavatkin herätä naisessasi eloon kun joutuu kohtaamaan tositilanteen... Melkoista tulella leikkimistä. Uskoisin kyllä miesten suhteen homman toimivan, koska ottavat pitkälle seksin seksinä vieraitten naisten kanssa eikä siinä kummempia sitten mietitä...

      Olen miehenä aikoinaan harrastanut epämääräisiä suhteita ja lähes aina on nimenomaan naisen puolelta homma lopahtanut kun on pitänyt "silloin tällöin" tapailla ystävyyden ehkä seksin merkeissä. Ajattelin vain että olen törmännyt vääriinnaisiin tai minussa on vain ollut jotain mikä ei miellyttänyt kuitenkaan vaikka hyvin usein monet naiset olivat aluksi innoissaan minusta. Tulin sitten vuosien päästä siihen tulokseen, että naiset tähtäävät oikeaan rakkauteen ja kaikenlainen ystävä/fuckbody tyyppiset suhteet alkavat KUITENKIN mieltä rassaamaan vaikka aluksi uskovatkin sen olevan hyvä juttu...

      • Voi hyvää päivää...

        "kaikenlainen ystävä/fuckbody tyyppiset suhteet alkavat KUITENKIN mieltä rassaamaan vaikka aluksi uskovatkin sen olevan hyvä juttu..."

        Tiedoksesi, että sana on "fuckbuddy", ei "fuckbody".


    • Never, ever.

      "Ja ennen kaikkea, voisitko tapailla jo suhteessa olevaa miestä, mahdollisesti friends-with-benefits-tyylillä, jos se olisi okei tämän tyttöystävälle?"

      En missään nimessä, en tyydy kenenkään toisen jämiin. Ja se on se, mitä sinä olet tarjoamassa.

    • Kiitos kaikesta

      Olet kirjoittanut romantiikan alle. Mikä osa sinusta tuossa kuviossa olisi romanttista? Ehkä jos kirjoitat tuolla Seksi-osiossa, saat paljonkin kannatusta. Ihmisiä on niin moneksi. Itse en enää lähtisi, aina on vaarana rakastua. Mutta kaikenlaista kun kokee niin viisastuu.

    • jokainen tyylillään

      Mä en näe tässä mitään Romanttista.

    • binainennnnnnnnnn

      En usko, että tyttöystäväsi on sinuun kovin rakastunut, jos haluaa muita suhteita rinnalle. Biseksuaalisuus ei tarkoita, että pitää koko ajan olla suhden kumpaankin sukupuoliin.

      Minulle riittää mieheni. Ja jos olisin sattunut rakastumaan naiseen, olisi riittänyt nainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3362
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3157
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      2648
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2538
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1850
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1465
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1320
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1189
    Aihe