kortti hyllyllä

Jos ykkösvaiheen kortti joutuu hyllylle, joutuu suorittamaan kuljettajantutkinnon uudestaan (trafin sivujen mukaan).. Tarkoittaako tämä KOKO autokoulua vai pelkkää inssiä?
4125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä se kerrotaan, kun soitat kotipaikkasi poliisin ajolupatiskille.

Äänestä

Siis inssi teoriakoe

Tosin jos kortin kuivumisen jälkeen suoritat korotuksen esim BE tai C, niin silloin et tarvitse erikseen mitään tukintoa, vaan näiden kokeiden teoria ja ajokoe korvaa ton "uusintainssin" ainut ero on, että silloin tulee kokeeseen myös kuvat, mutta se tuskin on ongelma.

Eli jos teet korotuksen, ei tule mitään ylimääräisiä kuluja siitä että kortti oli kuivumassa, eli aika hyvä vaihtoehto, vai mitä?

Ja nimimerkille "26" tiedoksi, että tällä on tarkoitus kysyä ja vastata, ei kertoa mistä se vastaus löytyy, vaan vastata suoraan kysymykseen

Äänestä
  • Sinulle tiedoksi: netin palstoilla kirjoitellaan mitä milloinkin. Älä ota itseesi tai elämästäsi tulee kovin raskasta.

    Äänestä

Niinpä ei tällä palstala mitään tietoa saa, vaan pelkkää musta tuntuu juttuja. Tai sitten muistellaan jotain vanhoja lakeja. Ajantasainen tieto kannatta hankkia suoraan viranomaiselta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaitsi kirjoitti:

Jos ykkösvaiheen kortti joutuu hyllylle, joutuu suorittamaan kuljettajantutkinnon uudestaan (trafin sivujen mukaan).. Tarkoittaako tämä KOKO autokoulua vai pelkkää inssiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu