kapea lantio

Hei! En ikinä löydä itselleni sopivia farkkuja koska lantioni ja vyötäröni on liian kapea. Jaloista kyllä farkut näyttävät hyvältä mutta kapeuteni takia pepusta kamalalta... onko mitään nettikauppaa missä myytäisiin farkkuja hieman kapeammille naisille? En jaksaisi enää ostaa lastenosastolta..
5166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miten olisi mittatilaus? :)

Äänestä

Tilaa netistä, esim www.asos.com myy xxs koossakin vaatteita, ja hinnat on edulliset. Tilasin viimeksi vihreät farkut koossa 32 (vastaa brittien 4:sta).

Äänestä

kapealanteisille sopii matalavyötäröisemmät farkut. Näyttäähän peppu liian pitkältä ja taskut menee vääriin kohtiin jos laittaa jalkaan farkut jotka on tarkoitettu leveälanteiselle, jolla todennäköisesti koko peppu suurempi leveyssuunnan lisäksi pituussuunnassa. Mulla on myös kapealantio, enkä voi ostaa esim. korkeavyötäröisiä farkkuja, en edes normaalivyötäröisiä. Harmi, kun matalavyötäröisiä löytii niin vähän. Legginsit on myös hyviä ihan sen takia, koska siinä ei ole taskuja väärissä kohdissa. Mulle tulee monissa liian korkeavyötäröisissä farkuissa taskut osittain alaselkään.

Äänestä
  • Ja tää, että matalavyötäröisissä farkuissa näkyis peppu vako jos istuu johtuu siitä, jos niitä käyttää leveälantioiset, joilla peppu liian korkea ja leveä näihin farkkuihin. Mun kaverilla esim. näkyy peppuvako jos on vähänkin liian matalalla farkkujen lantiokohta. Mulla taas ei.

    Äänestä

Joo on just toi et taskut tulee väärään kohtaan ja peppu näyttää sit kamalalta, ei muuten mitää ongelmaa mut just toi kapeus, mittasin just niin lantio oli vaan 74 (jos mittasin oikeesta kohasta, vähän takapuolen yläpuolelta?) ja sen kokosia farkkuja ei tosiaan meinaa mistään löytää :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimmmuc kirjoitti:

Hei! En ikinä löydä itselleni sopivia farkkuja koska lantioni ja vyötäröni on liian kapea. Jaloista kyllä farkut näyttävät hyvältä mutta kapeuteni takia pepusta kamalalta... onko mitään nettikauppaa missä myytäisiin farkkuja hieman kapeammille naisille? En jaksaisi enää ostaa lastenosastolta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu