Tapasin erään ihanan miehen vuoden jälkeen sattumalta uudestaan. Kävimme kahvilla ja meillä oli mielestäni todella mukavaa, hän ehdotti seksiä johon en suostunut. Hän sanoi ymmärtävänsä ja sanoi että tutustutaan ensin ja katsotaan sitten uudestaan. Olen itse parisuhteessa, hän on sinkku ja minua muutaman vuoden vanhempi. Hänestä ei kuitenkaan kuulunut mitään tuon kahvittelun jälkeen, ei vastannut puheluihin tms. Nyt noin viikko sitten hän kuitenkin laittoi minulle viestiä niinkuin ei mitään, sanoi haluavansa tavata kun tulee joskus ulkomailta kotiin. Mitähän tästä nyt pitäisi sitten ajatella, kolmeen viikkoon hänestä ei kuulunut mitään ja nyt sit yhtäkkiä haluaakin jälleen tavata.. Selitteli että on stressiä ja töitä niin paljon ettei ole ehtinyt aiemmin. Olin jo lähes päässyt hänestä ylitse ja jatkamassa elämääni mutta nyt hän sekoitti pääni jälleen.
Pää sekaisin
minävain..
7103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tähän sopii vanha sananlasku "Parempi pyy pivossa ja kymmenen oksalla". Eli pidä vaan pää kylmänä ja pelaa koko pakalla - sinkku on tilanteessa aina heikommassa asemassa. Yksi rakastaja on minimi jos pyrkii elämään onnellisessa liitossa - mut rakastajien perään ei tule itkeä, koska aina on olemassa vakkari, jonka kainaloon voit käpertyä.
Yök. Yksi ja ainoa oikea aina kerrallaan. Vaikka vähemmänkin aikaa...
Sä tarkoitat et esim. iltapäivällä 16-18 rakastaja ja sit illaksi kotiin oman kullan kainaloon. Mä komppaan sua.
Ei siksakkausta. Koskaan ei palata edelliseen rakastajaan. Miehet ovat kuin helmet nauhassa.
Semmonen mielikuvaleikki..
Pääsi on sarja palikoita. Laita ne pöydälle, anna niille nimi ja heitä energiajätepönttöön turhat palikat. Pääsi toimii taas..
öö.. siis jos kerta oot parisuhteessa niin minkä takia oot niin huolissas siitä pitääkö joku toinen ulkopuolinen mies sinuun yhteyttä vai tuntuuko tää yhtälö vain minusta hiukka oudolta? no ei varmaan mikään ihmekkään jos pää menis sekasi, mitä annat mennä.
Millainen on sun parisuhteesi tila tällä hetkellä, sun mielestä? Miten ajattelit jatkaa kumppanisi ja tämän yhden miehen kanssa, joka sun pään sekoittaa?