Pääsiäinen menee etelä-rannikolla helsinki turku ajaessa...
Uskaltaako vaihtaa kesärenkaat?
11
149
Vastaukset
- 87k
Renkaat uskaltaa vaihtaa 1.3 koska silloin ei laki enää pakota käyttämään talvirenkaita, ja eihän ne renkaat kalenteria osaa lukea, eihän?
- jep jep
Totta mooses uskaltaa vaihtaa. Eri asia on sitten uskaltaako niillä ajaa kun on lumikuuroja ja pikku pakkasia luvattu koko pääsiäisen ajaksi.
Eli vaihdat vaan. Mutta älä sitten tule tänne itkemään jos niillä ei pysynyt tiellä.
- juuuh
Uskaltaa, vaarallisempaa ajella kuivalla moottoritiellä nastoilla. etelässä korkeintaa yöpakkasia. Perjantaina jotain räntäpas*aa....
- ;-)
Uskallan vaihtaa. Ei siinä vaihtamisessa ole mitään pelättävää. Tarvitaan vain ajvain pulteille ja tukeva tunkki.
- mr. tapperhet
Mä oon vaihtannut jo 70-luvulta alkaen, eikä vielä ole ilmennyt pelonhäivääkään.
- OuluK
Vaihettu on. Olisi voinut vaihtaa jo 3 viikkoa sitten.
- 87k
Mun peffa kaipaa melaa...
- holy smoke
Onko tarkoitus ylläpitää tätä keskustelua vappuun vai juhannukseen ?????
Toisaalta jo lokakuussa se olisi taas ajankohtaista. - iiiik käääk apua
Mä en ole uskaltanut vielä vaihtaa. Se iso ja pelottava tunkki kumminkin syö minut.
- kesärenkailla mennää
eihän missään pääteillä ole lunta ollut aikoihin!
Moottoritie on kuiva eikä mitään talvirenkaita tarvita.
Vaihda äkkiä jos et ole jo vaihtanut - uusavuttomien sukupo
Uskallushan on itsestä kiinni, vai pitääkö sekin kysyä netistä!!!!
Uskallanko tehdä sitä, miltä kuulostaa????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698