Albania Euroviisuissa 2012

Ajattelin vain kysyä, kuinka moni tykkää Albanian kappaleesta tänä vuonna.
Se olis mun listalla toinen. Monet valittavat, kun kappaleessa on liikaa kiljumista.
Onhan ne jotka sanoo noin vähän oikeassa, mutta mun mielestä se kuulostaa aika kauniilta. Rona Nishliulla on vuoden paras ääni.

Mitä sanotte?
11291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Todella hyvä ääni ja esiintyminen, koskettava, hyvin tulkittu, parhaimistoa. Mutta pelkään sen olevan liian hyvä tähän skabaan. Euroviisut ei ole mikään valitusvirsien kilpailu.

Äänestä
  • Kiitos kommentistasi :)

    Äänestä

Muhun ei oikein iskenyt tuo kyseinen biisi... Oma suosikki tähän mennessä on Portugalin biisi. Mielestänu hänellä on parempi ääni kuin tuolla Albanian edustajalla. :D Mutta mielipiteistä voi ja pitää kiistellä ;D

Äänestä

Portugalinkin biisi on ihan kiva :)
Kiitos kommentistasi :)

Äänestä

Albanialla aina ollut hyvä kappale, tänä vuonna ei vaan iske,, ei finaaliin. Iso Britania, Islanti, ja Ruotsi todennäkoiset menestyjät, Kreikka taas korkealla.

Äänestä

Minunkin listallani se on toisena. Tunnetta ja tuskaa, pidättelemättä. En ole katsonut sanojen käännöstä mistä siinä lauletaan, mutta ei liene tarpeen kun tunne välittyy ilmankin.

Ymmärrän kyllä etteivät kaikki ko. biisistä pidä ja että se joidenkin mielestä on vain korvien rääkkäystä, ja ettei laulajan kieltä ja hammaskalustoa ole kiva katsella.

Äänestä

Hienoa että meni finaaliin, vaikka kappale ei olekaan mitenkään erikoisen hyvä. Loistava laulaja kylläkin tämä Rona, ehdottamasti yksi tämän vuoden parhaista Espanjan Pastoran ja Makedonian Kaliopin ohella.

Äänestä

Siis mitä!? Sehän on turhaa huutoa mikrofoniin, kuuntelijoiden korvien särkemistä.
Se on kidutusta, ei musiikkia.

Äänestä
  • se Albanian viisu on ihan hirveä.En käsitä,miten se pääsi finaaliin.Latvian olisi pitänyt päästä finaaliin Albanian sijasta.Latvian viisua oli sentään miellyttävää kuunnella,vaikka se ei kummoinen ollutkaan.

    Äänestä

No tuota, vaikka kappale ei varsinaisesti olekaan minun makuuni, niin kyllähän tuo on alkanut aueta, kun muutaman kerran on kuunnellut. Ja Rona Nishulla on kannattaajansa hänelläkin. En hämmästy lainkaan, vaikka olisi kymmen parhaan kärjessä. Se taas on eri asia, kuinka moni käyttöinen ja kaupallinen on tämä kappale. Se on eri asia, jaksaisitko sinä kuunnella Ronaa tuntitolkulla: kaupankassalla, ravintolassa, työpaikalla jne. ?

Eli, Albanian edustuskappale taitaa kuulua samaan sarjaan kuin Monte Negronkin kappale. Erottujiin. Niihin joilla on oikeasti jotakin sanottavaa, mutta eivät kuulu populaarimusiikkiin.

Äänestä

"Se taas on eri asia, kuinka moni käyttöinen ja kaupallinen on tämä kappale."

Minä ainakin haluan viisujen olevan sellaiset, että niistä voi oikeasti ponnistaa uralle, eikä niiden tarkoitus ole vain luoda tähdenlentoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EuroviisufanForever kirjoitti:

Ajattelin vain kysyä, kuinka moni tykkää Albanian kappaleesta tänä vuonna.
Se olis mun listalla toinen. Monet valittavat, kun kappaleessa on liikaa kiljumista.
Onhan ne jotka sanoo noin vähän oikeassa, mutta mun mielestä se kuulostaa aika kauniilta. Rona Nishliulla on vuoden paras ääni.

Mitä sanotte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu