yhdellä pienyrittäjällä ja meillä ei synkannut yhtään keskenämme, mutta olin silti peruskohtelias, päinvastoin kuin hän. Hän *ittuili kuulteni, ettei ole koskaan elämässään ollut työtön ja loisinut yhteiskunnan rahoilla. Lisäksi hän kehui, kuinka eräs nuori tyttö oli heillä osa-aikatyössä ja teki samaan aikaan toistakin työtä.
Hän teetätti minulla takahuoneessa siivoushommia ja kirjoitti sitten todistukseen, että 'ei sovellu asiakaspalvelualalle'. Siis sekuntiakaan en yhtään asiakasta edes palvellut, mutta hän selvännäkijänä tiesi todistaa asian näin olevan.
Tällaista on työkkärin kurssilla työharjoittelussa. Minä en kyseiseen firmaan edes halunnut, mutta nämä kurssittajat järjestivät minulle tuon työn ja jos en olisi mennyt, olisin saanut karenssia.
Olin työharjoittelussa
¤¤
1
<50
Vastaukset
- zisel
Mulle sanottiin yhessä työharjottelupaikassa että "mene kotiis vaan, mä voin laittaa ovet lukkoon" ja seuraavana päivänä työnantaja meinas käydä päälle kun olin jättänyt ovet auki - tahalleen pisti mut kuseen se työkaveri. Sitten toinen työkaveri sanoi että "vahdi näitä rahoja hetki tässä, mä käyn tuolla" siis siinä oli setelipinoja niin mä sanoin heti että "en tosiaankaan vahdi" ja lähin menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455140Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1221635Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151459Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501386- 141195
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4110081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60827Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?28799