Olet onnellisin ilman minua

jolie11

olen niin maassa...rakastan niin että sydän pakahtuu...mutta sinä et rakasta minua, vaikka kuinka niin toivoisin..rakastan sinua niin etten löydä sille sanoja, voin vain sanoa etten koskaan ennen ole tuntenut näin.

niinpä teen kuten sinä haluat...en enää häiritse sinua,mene vain,ihan rauhassa, mene ja löydä onnesi.
sattuu niin etten halua ajatellakaan mitä tämä olisi ollut jos olisit rakastanut minua..
kaikki tai ei mitään ,taivas tai helvetti..siinä olivat vaihtoehdot,minä olen menettänyt kaiken mitä enää tältä elämältä halusin

1

160

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • särkynyt monesti

      Voimia sinulle. On vaikeaa, kun se jota rakastaa, ei rakasta. Muistan, kun kipu oli sietämätön, tuskan tunnen rinnassa. Niin käy varmaan lähes jokaiselle joskus, jos se sinua lohduttaa. Nyt tuntuu surkealta, mutta kun on kulunut tarpeeksi aikaa, toivut ja olet valmis uuteen rakkauteen. Yritä saada muuta ajateltavaa. Se saattaa mielestäni nopeuttaa toipumista, koska aivot saavat uusia virikkeitä ja tietty ajatuskuvio vaimenee.

      Hycää kevättä joka tapauksessa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe