irtosuhteet vs väärä kumppani

nainen23v.

itse olen pyrkinyt harrastamaan seksiä ainoastaan seurustellessani. olen seksuaalisesti aktiivinen ja sen lisäksi melko läheisyyden kipeä (tykkään halia, pussailla jne)

nuorempana aloin suhteisiin aika nopeasti, nykyään harkintakykyni on parantunut enkä enää väkivaltaisen exäni jälkeen hyppää summanmutikassa ensimmäisen "ihanan" miehen matkaan.

olen ollut kohta vuoden sinkku, eli vuoden ilman seksiä. kuitenkin kaipaan niin seksiä kuin läheisyyttä, mutten todellakaan enää suostu seurustelemaan kenenkään ihan ok-miehen kanssa, joka ei kuitenkaan täysin sovi minulle.

tämä on hieman muuttanut omaa moraalikäsitystäni yhden illan suhteista. miksi minun pitäisi kärsiä ehkä monta vuotta ilman seksiä tai läheisyyttä miehiltä vain siksi, etten löydä itselleni sopivaa kumppania?

2

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiuku

      Älä ryhdy yhden illan juttuihin vaan hanki seksisuhde mielummin.

      • tiuku

        Niin siis hanki vaan vaikka yhden illan juttuja jos siltä tuntuu, mutta vakipanon kanssa voi olla parempaa seksiä. Älä sitten ihastu siihen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      139
      3458
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      112
      1027
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      934
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      915
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe