itse olen pyrkinyt harrastamaan seksiä ainoastaan seurustellessani. olen seksuaalisesti aktiivinen ja sen lisäksi melko läheisyyden kipeä (tykkään halia, pussailla jne)
nuorempana aloin suhteisiin aika nopeasti, nykyään harkintakykyni on parantunut enkä enää väkivaltaisen exäni jälkeen hyppää summanmutikassa ensimmäisen "ihanan" miehen matkaan.
olen ollut kohta vuoden sinkku, eli vuoden ilman seksiä. kuitenkin kaipaan niin seksiä kuin läheisyyttä, mutten todellakaan enää suostu seurustelemaan kenenkään ihan ok-miehen kanssa, joka ei kuitenkaan täysin sovi minulle.
tämä on hieman muuttanut omaa moraalikäsitystäni yhden illan suhteista. miksi minun pitäisi kärsiä ehkä monta vuotta ilman seksiä tai läheisyyttä miehiltä vain siksi, etten löydä itselleni sopivaa kumppania?
irtosuhteet vs väärä kumppani
nainen23v.
2
225
Vastaukset
- tiuku
Älä ryhdy yhden illan juttuihin vaan hanki seksisuhde mielummin.
- tiuku
Niin siis hanki vaan vaikka yhden illan juttuja jos siltä tuntuu, mutta vakipanon kanssa voi olla parempaa seksiä. Älä sitten ihastu siihen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1393458Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1121027
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127934- 55915
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837