miten kertoa tunteista tytölle?

15vpoika

Joo eli oon 15v poika ja tykkään yhdestä meijän koulun tytöstä. Tyttö on myös 15v. En ole koskaan puhunut tälle tytölle livenä mutta facessa oon joskus kauan sitte. Katselemme joskus toisia koulun käytävillä ja tykkäilemme facessa toisten tilapäivityksistä mutta ei muuta. Enkä edes tiedä tykkääkö se musta ja en viitsis lähtä sen luo puhumaan koulun käytäville ku se on aina omassa kaveriporukassa ja mä omassa. Joten mitä teen? Miten voin kertoa tunteista tai siitä et voitaisiin nähä joskus? Saatan ehkä JOPA puhuakin sille kesällä kun ollaan samassa ripariryhmässä. Mut kertokaa omista kokemuksistanne ja auttakaaaaaa!

4

230

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idea tämäkin

      kuulutat koulun keskusradion kautta ihastustasi sille ja pyydät treffeille. sitte ainakin tietää ja jos ei juokse karkuun niin sulla on mahiksia

      • 15vpoika

        ei oo kyllä pokkaa tollasee :s


    • anomuumi2345

      No sit sulla ei ole mitään muuta vaihtoehtoa ku mennä sanomaan sille tytölle suoraan. Koita löytää semmonen tilanne, missä pääset juttelemaan kaksistaan. Toimi tai mietit sitä vielä helvetin pitkään.

    • Siellä facebookissa on myös sellainen chat-toiminto, tässä chatissä voi myös kysyä vaikka että "Moi, huvittaisko sua lähteä ulos huomenna?"

      Suosittelen kysymistä, niin ei tarvii sitten kymmenen vuoden päästä jahkailla että "mitäs jos mie oisin kysyny sillon sitä ulos".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe