Kesäautoa olen katsellut 20000 - 30000 euron hintaluokasta. Porschea, Corvettea, Jaguar XKR...
Nettiautostahan niitä löytyy, ja myyjien hintapyydöillä pitkään. Pyynnit ovat käsittämättömiä, saksan tuonneista pyydetään pokkana 10000 euroa enempi kuin autot maksavat veroineen suomeen tuotuna. Myyjän pitää kyllä löytää joku yhtä tyhmä kuin itse on että kaupat syntyvät.
Esimerkkinä päivän noloin yritys, hintalappu 42000 euroa.
http://www.nettiauto.com/porsche/911/4647435
Euroopasta moinen tulee kilpiin noin 12000 euroa edullisemmin. Pahintahan näissä myyjissä on että näillä hintapyynnöillään vaikuttavat nostavasti veropäätöksiin kun tullin pellet määrittävät auton arvoa.
Nettiauton noloimmat myyjät
6
428
Vastaukset
- yhf43e5yeh5e
Porschen metsästäminen ei ole Suomessa todellakaan mitään herkkua. Pre-'73 911:sistä suurin osa on pilattu modernisoinneilla esim. typerillä levityksillä ja kumihuulipuskureilla, vanteet ja sisusta mitä sattu.
Taas jos 993 tai 996 -mallin 911:stä metsästää, hinta on saksanhinta veroineen mainitsemasi suomi-lisä 10-15 tEur. - Money talks
Kannattaa maksaa reilusti mitä pyydetään, tai jäät autottomana laskemaan pennosijasi.
- Noloinostaja?
Mitä siis nettiautossa pyörit, vaan menet itse Saksaan hakemaan?
- autoliikkeellinen
"Euroopasta moinen tulee kilpiin noin 12000 euroa edullisemmin."
Juu kyllä varmaan... se EUROOPAN HALVIN.
Autoja tuoneena tiedän 100% varmuudella, että esim. Porscheissa(kin) ne 10-20 halvinta www.mobile.de eivät todellakaan ole sitä, mitä ilmoituksista voisi arvailla.
Ja ihan sama muissakin merkeissä.
Ja linkittämäsi on tietääkseni "Porsche-harrastajan" myynnissä, joten saattaa olla, että auto on todella hyväkuntoinen. En tunne miestä, joskus seurannut että Porsaita myy... omia kai lienevät?
Ja kuten tuossa joku mainitsikin, että jos tuntuu kalliilta, niin laivaan vaan ja Saksasta, Virosta, Puolasta, Italiasta tms. itse hakemaan ja Eurooppalaisen autokaupan koukeroita opettelemaan!
Siinä kun puolentusinaa halvinta Porsasta olet Turkkilaisilta kyttäillyt ja p*askoiksi todennut ja rahaa kulunut tonni-pari, aikaa pari päivää ja vielä ei olla lähelläkään Porsaan kotiin tuomista, niin alkaa Suomen-kilpiin valmiiksi tuotu ja ehostettu Porsiainen olemaan jo hyvinkin varteenotettava vaihtoehto. - Näinhän se on
Suomalaisiksi muuttuneet tuontiautot ovat paljon parempia kuin vastaavilla kilometreillä Euroopassa myynnissä olevat riiskut.
Suomalainen häkkikauppias Kehä3sen kupeessa on moraaliltaan kaukana Saksan turkkilaisista, Pertsa ei kuseta vaan fiksaa ja korjaa maahantuomansa auton parempaan kuntoon kuin se on tehtaalta tullessaan ollut. Ja jos sattuu ikävästi niin Kehän ja Sulantien miehet kantavat vastuunsa... kyllä tästä varmuudesta kannattaa kybätonni ylimääräistä maksaa.
Justjust... - N O L O O O O O O
Noloin on yks räppänäkauppias, joka täällä harrastaa piilomainontaa minkä ehtii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1952777Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83052725Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy472371Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1621445Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171152Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään481126- 57822
Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j12803- 55722
- 19719