Karaokekisa internetissä

laululintunen78

Nyt se on viimein mahdollista, osoitteessa http://karaokeworldcup.com/competitions voi jokainen osallistua karaokekisaan ihan omalta kotisohvalta :)

Kilpailuissa voi päästä suoraan (ilman aluefinaalia) Karaoke MM Suomen finaaliin, voittaa kylpylälahjakortteja sekä karaoke DVD-sarjoja. Käykäähän tarkastassa!

5

253

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pääseekö joku?

      Aika hassulta kuullostaa; mitkä mahtaa olla arvosteluperusteet nettikisassa? Jäähän siinä aika monta osa-aluetta pois verrattuna osakilpailuun; esittäminen, yleisön huomioiminen.... Hyviäkin laulajia tippuu pois semifinaaleissa, kun finaalipaikkoja on rajoitetusti eli tosi hyvä esitys pitää varmaan olla nettikisassa että pääsee suoraan finaaliin. Vai?

      • party laulaja

        Tuossa portaalissa ei pysty hyvää esitystä edes tekemään. Mutta jos joku, vaikka muutama tuttavasi laittaa sulle esitykseesi tykkäyksen (yli 5 tykkäystä), niin lukemani mukaan saat risteilyliput Tallinnaan Viking Linella. Ja tuolla on vielä yksi mun kirjottama juttu tuosta kyseisestä nettikaraoke paikasta, on ihan kokeiluversio vielä.


      • laululintunen78

        Arvosteluperusteethan näkyvät suoraan siinä kisasivulla: yleisöäänestys. Jos oikein lasken niin nettikisasta pääsee jatkoon kokonaiset 12 henkilöä koko vuoden aikana. Eiköhän sellaiselle porukalle ole tehty tilaa, jotta semifinaaleista ei tarvitse ketään jättää pois?

        Kisaan osallistutaan videolla, miksi siinä ei voi esittää ja "huomioida" yleisöä? Yleisössä ei nyt satu olemaan se tietty hieman humalainen kannustaja vaan koko maailma, mutta eihän sen nyt pitäisi taitavaa laulajaa haitata?


      • laululintunen78
        party laulaja kirjoitti:

        Tuossa portaalissa ei pysty hyvää esitystä edes tekemään. Mutta jos joku, vaikka muutama tuttavasi laittaa sulle esitykseesi tykkäyksen (yli 5 tykkäystä), niin lukemani mukaan saat risteilyliput Tallinnaan Viking Linella. Ja tuolla on vielä yksi mun kirjottama juttu tuosta kyseisestä nettikaraoke paikasta, on ihan kokeiluversio vielä.

        Onhan World Cupissa monta asiaa toisin kuin pitempään kehitetyssä Partyssä, mutta sen takia nyt onkin hyvä mahdollisuus ottaa osaa ja esittää mielipiteet jotta saadaan kotimaisin voimin sellainen laulusivusto joka tahdotaan! :)


    • party laulaja

      Kyseinen nettikaroke paikka ei ole lainkaan niin hyvä kuin esim. Karaokeparty.co. Äänitysten laatu on tosi heikko verrttuna tuohon karaokepartyyn. Ei mitään miksausmahdollisuutta. Lisäksi tuo homma, mikä näyttää laulusta saamasi pisteet, ei kyllä oikein toimi. Ja ei mitään huulenheittoa nyt, että jospa en osaisikaan laulaa. siis jos vedät saman biisin aivan samalla tavalla vaikka viisi kertaa putkeen, niin pisteet vaihtelee aivan laidasta laitaan tosi suuresta pistemäärästä aivan pikkuriikkiseen. Ja oma mikkini on kyllä ihan todella hyvää laauta ja toimiihan se tuolla Karaokepartyn puolella.
      Eihän noilla pisteillä sinänäs ole tässä worldcupissa mitään väliä, koska ne näkyvät vain itselle toisin kuin partyssä. Olisi silti kiva tietää, miten laulu sujuu nuotilleen.
      Ja tosiaankin ihan toivotonta on odottaa, että joku painaisi tykkäsy-nappia biisini kohdalla, kun kuulostaa äänityksen puutteista johtuen ihan tavallisen tallaajan lauleskelulta toisin kuin partyssä.
      Onhan tuo worldcup tosin vain beta-versio, mutta ei kannattaisi mitään tuollaista kisaa tässä vaiheessa järjestää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1799
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      113
      940
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      114
      840
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      631
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe