Erään nelikymppisen YTM kaverini elämä on ollut mielestäni kokemusrikas ja itse olisin koska tahansa valmis vaihtamaan oman tylsän elämäni hänen elämäänsä.
Tunnen hänet jo yläaste ajalta - hän oli koulun kingeihin lukeutuva kaveri jota muut pojat joko pelkäsivät, kunnioittivat tai mielistelivät. Itse lukeuduin noihin kunnioittajiin.
Hän oli koulukiusaaja joka lopetti opiskelut peruskouluun ja lähti työelämään- huonoihin hanttihommiin, mitäs muutakaan alaikäiselle, kouluja käymättömälle olisi ollut tarjolla.
Nuoruusvuosina hän ryyppäsi ja tappeli viikonloput, kaatoi naista kun heinää ja teki siinä ohessa pikkurikoksia ja tie vei lopulta pari kertaa vankilaankin.
Hän ei ole koskaan ollut jalkamiehenä - aina auto alla - nuorenpana isojenkki rauta jolla kruisaili tai istui naisten kanssa takapenkillä ja juoppokuski ajoi.
Tällä kookkkaalla miehellä on 3 lasta joista ensimmäinen syntyi kun mies oli noin 25 vuotias ja sitten on tullut kaksi lasta lisää, kun mies oli noin 30 vuotias ja sitten kun hän oli 33 vuotta - kaikki nämä lapset ovat tulleet erinaisten kanssa.
Hän on seurustellut ainakin 6 kertaa ja irtopanojen määrää voi vain arvailla.
Nykyisin tämä kaveri työskentelee rakennuksilla keskitasoa vaativimmissa hommissa, viikonloppuisin kiertelee ravintoloita ja ottaa sieltä mukaansa naisia ja varmaan turha edes kertoa että naiset ovat tätä miestä nuorempia ja kauniita.
Menneenä talvena hän lomaili 2 kk:tta Thaimaassa ja olen aika varma että sielläkin päin kaatui paikallista naista kun heinää.
Kun tämä kaveri aikoinaan kuolee, niin hän kuolee miehenä joka eli täyden elämän - sai elämänltään kaiken ja vielä hieman lisääkin.
Oletko sinä elänyt täyden elämän?
YTM:n kokemusrikas elämä
19
219
Vastaukset
- Naisasialooseri.
Tuo kyllä kuullostaa todellakin eletyltä elämältä eikä YTM kaverillasi kaduttavaa ole. Tuollaistahan sen pitäisikin olla, että sitä voisi elämäksi kutsua.
Vaikka kaverisi on paskaduunari niin hän voi silti olla tyytyväinen elämäänsä koska hänellä on kokemusrikas seksielämä. Eikä hänen P/S cv:llä ole ihmekkään, että baarista tarttuu mukaan nuoria ja kauniita naisia.
Niin ja itse kysymykseen vastaus, en ole elänyt täyttä elämää ja se on naisten vika.- Naisasialooseri.
P.S Aika kova YTM on kyllä kyseessä koulukiusaajaksi. Omista ja kaikista muistakin tietämistäni koulukiusaajista on tullut KTM perheenisiä. Yksikään ei ole YTM panomies.
- sefsaef
Onko aloittajan kaverin kokemusrikas elämä siis naisetn ansiota? Että ensiksi naiset kiinnostuivat miehestä, ja mies alkoi olemaan jännittävää elämää elävä mies, eikä niin päin, että mies eli jännittävää elämää ja naiset kiinnostuivat?
- Pienet on haaveet
"nuorenpana isojenkki rauta "
- Montako virhettä?
"tie vei lopulta pari kertaa vankilaankin."
- Tällä perusteella täyttä elämää elävät siis vankilassa istuvat
"sai elämänltään kaiken ja vielä hieman lisääkin."
- Jos miehen elämän ainoa tavoite on saada seksiä mahdollisimman monelta, niin eipä ole kovin korkealla tavoitteet- Rahaa ja pillua
No mitä muuta tavoitetta muka voi olla. Mahdollisimman paljon vaan rahaa ja pillua ennen kuin kuolee, muu oo hölmöjen hommaa.
- Naisasialooseri.
"Jos miehen elämän ainoa tavoite on saada seksiä mahdollisimman monelta, niin eipä ole kovin korkealla tavoitteet"
No koitappa toteuttaa käytännössä jos ei kerran ole kummoinen tavoite toteutettavaksi. - Pienet on haaveet
Naisasialooseri. kirjoitti:
"Jos miehen elämän ainoa tavoite on saada seksiä mahdollisimman monelta, niin eipä ole kovin korkealla tavoitteet"
No koitappa toteuttaa käytännössä jos ei kerran ole kummoinen tavoite toteutettavaksi.Thaikkulassa saa naista pikkurahalla, ei siis vaadi juurikaan montaa kymppiä. Jenkkiraudat on karseita romuja ja bensan syöjiä, vain idiootti polttaa massinsa taivaan tuuliin pelkästään leveilläkseen.
Lapsien teko "erinaisen" kanssa on kaiketi helpompaa kuin saada ne lapset saman naisen kanssa. Tuohan vaan kertoo ettei äijästä ollut isäksi missään suhteessa.
Ajattelin kyllä tehdä ne rahani jossain muualla kuin raksalla, ainakaan meikäläiselle se ei edusta mitään unelmaduunia. - Voi Jestas
Pienet on haaveet kirjoitti:
Thaikkulassa saa naista pikkurahalla, ei siis vaadi juurikaan montaa kymppiä. Jenkkiraudat on karseita romuja ja bensan syöjiä, vain idiootti polttaa massinsa taivaan tuuliin pelkästään leveilläkseen.
Lapsien teko "erinaisen" kanssa on kaiketi helpompaa kuin saada ne lapset saman naisen kanssa. Tuohan vaan kertoo ettei äijästä ollut isäksi missään suhteessa.
Ajattelin kyllä tehdä ne rahani jossain muualla kuin raksalla, ainakaan meikäläiselle se ei edusta mitään unelmaduunia.Ja jos nainen vuorostaan nauttii elämästään ja nauttii seksistä erilaisten miesten kanssa ja pitää hauskaa, niin hän onkin sitten lutka? Taas näitä tekopyhiä mielipiteitä..
- Naisasialooseri.
Voi Jestas kirjoitti:
Ja jos nainen vuorostaan nauttii elämästään ja nauttii seksistä erilaisten miesten kanssa ja pitää hauskaa, niin hän onkin sitten lutka? Taas näitä tekopyhiä mielipiteitä..
Tottakai reikäänsä miehille jakava nainen on lutka. Mies taas joka saa on panosonni ja se on saavutus. Kuka tahansa voi jakaa pillua, mutta yritäppä saada sitä. Ihan sama rahan kanssa, helppohan se on miljoona pois jakaa mutta yritäppä tienata se.
Ja tuo Thaimaa juttu on ihan eri asia. Kyllä kuka tahansa voi panna vaikka tuhatta huoraa, mutta ei se poista ATM statusta mihinkään. - YTM panee eri naisia
Pienet on haaveet kirjoitti:
Thaikkulassa saa naista pikkurahalla, ei siis vaadi juurikaan montaa kymppiä. Jenkkiraudat on karseita romuja ja bensan syöjiä, vain idiootti polttaa massinsa taivaan tuuliin pelkästään leveilläkseen.
Lapsien teko "erinaisen" kanssa on kaiketi helpompaa kuin saada ne lapset saman naisen kanssa. Tuohan vaan kertoo ettei äijästä ollut isäksi missään suhteessa.
Ajattelin kyllä tehdä ne rahani jossain muualla kuin raksalla, ainakaan meikäläiselle se ei edusta mitään unelmaduunia."Thaikkulassa saa naista pikkurahalla, ei siis vaadi juurikaan montaa kymppiä."
Luuserit ostaa seksiä. YTM-voittajat panee useita kauniita nuoria naisia ilmaiseksi. Tässä on iso ero.
"Lapsien teko "erinaisen" kanssa on kaiketi helpompaa kuin saada ne lapset saman naisen kanssa. Tuohan vaan kertoo ettei äijästä ollut isäksi missään suhteessa."
Kahden naisen paneminen on vaikeampaa kuin yhden naisen. Kolmen naisen paneminen on vaikeampaa kuin kahden naisen jne. Alkaako aueta?
Nössömiehet voi tietysti uskotella itselleen tollasta että saman naisen nussiminen vuodesta toiseen on tosi hienoa ja se on sitä oikeaa "täyttä elämää". Samaan aikaan YTM nussii kauniita ja nuoria naisia ja tulee isäksi monelle lapselle. Usein nössömies on aisuri, joka elättää YTM:n siittämää äpärää.
- Avain on rohkeus
Kyllä jokaisen ihmisen täytyisi elää niin ettei vanhemmalla iällä tarvitse katua sitä mitä jätti tekemättä.
Kokemukset ovat sitä mitä täytyy hankkia että saa sen " täyden elämän"
Tämän palstan miesten ja myös naisten ongelma on arkuus joka estää elämästä ja kokemasta. Palstan miehet ovat juuri niitä nysväreitä joilta jää paljon kokematta ja se taas johtaa katkeruuteen joka ilmenee tokaisuina " käytetyllä naisella ei tee mitään" , mutta olen 100% varma että jokainen tämän palstan mies olisi ollut valmis " käyttämään" jokaista naista jolta olisi " irronnut", mutta arkuus esti yrittämästä ja nyt kokemattomana 25-50 vuotiaina he horisevat palstalla kuluneita lauseitaan ja vihaavat naisia.
Miksi he eivät vihaa miehiä jotka käyttävät naiset " puhkinussituiksi"?- ....................
Perussuomalaistekin jättivät käyttämättä tilaisuuden mennä hallitukseen. Seuraavaa mahdollisuutta ei enään tule.
- jaska jokunen
En ole varmastikaan elänyt täyttä elämää, mutta en toisaalta osaa kadehdia tätä aloituksessa mainittua sankaria. Tuskin hän on kokenut syvää kumppanuutta ja sitoutumista? En oikein usko että hän on seikkaillut Sinuhen kanssa Egyptissä, Dostojevskin ajan Venäjällä tai ollut hengessä mukana kun Koskelan Jussi kuokki suota pelloksi? Baareissa tai raksalla hän on varmasti kuin kotonaan, mutta täyteen elämään kuuluisi mielestäni paljon muutakin.
Täyttä elämää voisi olla vaikkapa talo pellon laidalla pihakoivujen ja -haapojen katveessa. Olisi kiva nainen kumppanina jonka kanssa elää päivästä toiseen ja iloita myös pienistä asioista. Olisi keväinen lauantai, ulkosauna lämpiämässä ja hyvä olut kylmänä maakellarissa. Töyhtyhyypät jo lentelisivät vaappuen ja ilmassa tuoksuisi kevät. Se olisi täyttä elämää!- retu kivinen
Ei kirjallisuuden harrastaminen sulje pois panemista. Monet tunnetut kirjailijatkin ovat olleet kovia panomiehiä.
- Tuskainen pakko
Samaa mieltä tuosta, että elämässä on muutakin kokemuksia kuin panemista. Tai Thaikkulassa matkustamista, tai heikompien kiusaamista.
- t: ATM
Tuskainen pakko kirjoitti:
Samaa mieltä tuosta, että elämässä on muutakin kokemuksia kuin panemista. Tai Thaikkulassa matkustamista, tai heikompien kiusaamista.
Ai niinku mitä muka? Hä?
- Tuskainen pakko
t: ATM kirjoitti:
Ai niinku mitä muka? Hä?
Nooo...jossain muualla kuin Thaikkulassa matkustamista, hyvien kirjojen lukemista, keikkoja, festareita, mahtavien kavereiden kanssa ajan viettämistä, lapsen syntyminen ja kasvaminen, oman talon rakentamista hartiapankilla (en pysty kyllä siihen), urheiluautolla ajamista nasta laudassa, laskuvarjohyppyjä, sukeltamista, kroppansa treenaamista, jostain urheilulajeista nauttimista, luonnossa liikkumista, pleikan pelaamista...jne. Tämä oli aika miehinen lista, jokainen voi lisätä omiansa.
- kaukanatäydellisestä
Vaikka itsellä on ehkä tylsä elämä niin itse todellakaan vaihtaisi tollaiseen. Naiset on muutakin kuin pelkkä pillu.
- kaukanatäydellisestä
Korjaus tuohon eli "todellakaan en vaihtaisi".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658