muisto matkaan miehelle?

cinderella*

Hei!
Olen seurustellut pari vuotta elämäni miehen kanssa, joka lähtee nyt kesällä työkomennukselle ulkomaille (on sotilasammatissa). Haluaisin keksiä hänelle yllätykseksi matkaan mukaan jonkun ihanan paketin jossa olisi kaikenlaista meistä muistuttavaa, mutten oikein keksi mitä...

Onko kukaan tehnyt ikinä tämän tapaista? :) Vittuilut jättäkää jooko sikseen, luotamme toisiimme 110% varmasti joten en laita mukaan kortsuja sitten kun menee ulkomailla naisiin tms, älkää edes ehdottako.

Ainoa mikä tulee tällä hetkellä mulle mieleen on joku valokuvajuttu, mutta vinkit olisivat erittäin tervetulleita :) Ihan karmea ikävä tulee, meille molemmille!

1

295

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anansi

      En ensin meinannut vastata mitään mutta kuinkas sitten kävikään, inspiraatio iski?

      Valokuvat on hyvä ajatus. Onko teillä mitään ns. inside-juttua mitä voisit käyttää? Jos oma puoliskoni olisi jonnekin lähtemässä laittaisin mukaan jotain sellaista millä on meille merkitystä.

      Onko sinulla jotain rajoitteita mitä hän voi mukaansa ottaa?

      Ihminen muistaa erittäin hyvin tutut tuoksut, voitko esimerkiksi laittaa jotain sellaista mukaan mikä "tuoksuu teiltä", meillä esimerkiksi minä juon niin paljon omenateetä että tuoksu on tullut kullalleni tutuksi :)
      Tai suihkuta johonkin hänelle tärkeään asiaan omaa suosikkihajuvettäsi jolloin se tuoksuu sinulta pidemmän aikaa. Ja tuo tuli lähinnä mieleeni siitä että itse pidän kultani hupparia aina kun hän lähtee viikolla töihin (toiselle paikkakunnalle) ja se vähentää ikävää, pelkästään koska se on hänen ja tuoksuu häneltä. Auttaa aina :)

      Myös itse kirjoitettu kirje voi olla kiva lahja, kunhan vältät suurimmat kliseet ja kirjoitat suoraan sydämestä. Kenties sellainen jota keräät useamman päivän ajan, esimerkiksi niin että kirjoitat mitä hänen ajatteleminen toi mieleesi eri päivinä ja kellonaikoina ^^

      Luultavasti hän arvostaa mitä tahansa hänelle annatkin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe