ihmeellisiä tapoja helena eronen (james hirvisaaren avustaja) on keksinyt nostaakseen perussuomalasiten kannatusta. hän ehdottaa että mamuille jne laitetaan hihamerkit kuten juutalaisille 70 v sitten. hän sanoo että tämä oli vitsi. mutta tässä on kyllä niin kipeä asia että vaikea ajatella että tämä vitsi nostaa kannatustanne joka putoaa kiivaasti. puolueenne on suunsoittaja kun ei joudu päättämään mistään. tekijä on vain äärimmäisne typerä. 10 v päästä teitä ei ole kun tällaisilla vitsellä toimitte. etkä keksi muuta?
HELENA ERONEN YRITTÄÄ NOSTAA PERUSSUOMALAISTEN KANNATUSTA
voi voi persut
351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihminen joka vitsailee tuollaisella asialla ei sovi tehtävään jossa on millään tavalla tekemisissä päätösten ja vaikuttamisen kanssa.
Olen itse äänestänyt perussuomalaisia ja pidän tuollaisia "vitsejä" todella ala-arvoisina, eivätkä ne ole missään tekemisissä perussuomalaisuuden kanssa. Nämä tämmöset henkilöt kuten tää Eronen ja Hakkarainen ovat selvästi vastapuolen soluttujia ja heidän tarkoitus on tehdä perussuomalaisista naurettavia ja tyhmiä kansan silmissä.
Pistäkää nyt jo ulos ne soluttujat sieltä puolueesta!
"vitsin" esittelijä yrittää vain saada kansalaiset tajuamaan että se vihervasemmisto joka nyt on vallassa, on samaa sakkia Leninin ja Trotskyn kanssa, ja ajatusmaailmakin identtinen.
Vajaaälyiset eivät tätä hoksaa. Menkööt multikultti pankkikommunismin ihailijat käänteisrasismin syövereihin osaksi kylmiä yhteiskuntarattaita. Soromnoi.
Raakkuna on arvostellut aikaisemminkin James Hirvisaaren osallisuutta Perussuomalaisten Kansanedustajana, samaan tapaan kuin Hakkaraisen osallisuutta. Sillä tässä alkuvaiheessa on Perussuomalaisten riveissä sellaisia tyyppejä jotka ainoastaan vahingoittavat mainettamme.
Ja tuo opposition arvostelu on todella matalamielistä ja tyhmää, kun ette voi sietää että Timo Soinin aika hyvä innovaatinen politikointi on sanoutunut irti kokonaan tuosta nykyisestä häviäjien linjasta. Ja odotamme ainoastaan että Hallituksen epäonnistunut linjaus tulee kaikille selväksi, ja sen jälkeen saamme todellista hallitus vastuuta päätöksien tekoon.