MITEN SEPPO LAIHTUI ?

STT uutinen

Seppoa ei vakuuttanut enää mitkään dieetit !

Seppo oli vuosian varrella kokeillut kaikkea ja useaan eri otteeseen, mutta dieeteistä ei apua ollut !


Kunnes Seppo " hiffasi" että elämäntapa ja RUOKATOTTUMUKSET on väärät ja niiden täydellinen muuttaminen vain auttaa ! EI MIKÄÄN MUU !

Vuonna 2006. Seppo teki Joulukuussa ratkaisunsa. Lopetti alkoholin ja tupakan nauttimisen ja ryhtyi säännölliseen liikuntaan ja samalla alkoi uuden ruokailutottumusten sisään ajo!

Joulukuussa v 2006 Seppo painoi 139,5 kiloa ja tänään huhtikuussa v 2012 Seppo painaa 108 kilo ja kaikki arvot on kohdallaan.

Seppo syö nykyään v irallista ja suositeltavaa einestä, vain määrät on tarkkailun alla>>>> ettei Seppo söisi yli kulutuksensa>>> Seppoa siis auttoi kaloria-teoria ja sen tinkimätön noudattanminen , kunnes oppi oli liimautunut selkärangaan pysyvästi !

Opimmeko me mitään tästä esimekki tapauksesta ?

Jos opimme niin MITÄ ?

Tapio Rautavaaraa siteeratakseni:" TÄMÄ TARINA OLI TOSI " !

14

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qwerty

      Mitäpä tähän nyt sanoisi? Helkutin hyvä, että Seppo viimein itse tajusi, että ruokatottumuksia ja elämäntapaa oli muutettava...

      Ja toivottavasti Seppo nyt pysyy tuolla linjalla. Voipi olla joskus tiukkaa, mutta toivotaan ettei!

      Tsempit vaan Sepolle! ;)

    • Teppon Reppu

      Lisää näitä Seppoja sillä muutoin jos ja kun suuret ikäluokat alkaa wanhetessaan lihomalla s airastumaan tulee terveyshoitoalalle KATASTROHFI !


      Onnea Sepolle !

    • Sepon serkku SS

      Liikkumalla Seppo avasi aivojensa lukon ja osaa nyt kaiken ravinto-opista !

    • Seppo Taalasmaa

      Mul on kyllä ihan muut ongelmat.

    • sen serkku SS

      ai viinako ,,siis sama kuin Mattilalla ja sen siskolla

      • Seppo Taalasmaa

        Ei vaan julkisuus paineet. Piti lähteä ulkomaille pakoon.


    • hyvä Sepi

      Seppo on ei tyypillinen laihduttaja joka EI täällä kehu vhh .piimäleilimäisellä rupsahtaneela kehollaan vhh.n ihanuutta , VAAN SEPPO ON PELIMIES ja PARASTA A-LUOKKAA.

    • P.Puskasta

      Seppo on King

    • SWeppo Fani

      SEPPO YLÖS piimäleilit alas

    • Vantaan KoK

      Piimäleilin olisi hyvä opetella Sepon tyyli ja ruokatottumukset voisi olla silloin jopa mahdollista että ukkeli laihtuisi lähemmäksi normimittoja !

    • kattlan mummo

      VHH : la ei kuulemma liikuta ! Heikkilä kieltää sen !

      Jos liikkuu jouuu dojolaisten mustalle listalle !

    • runeberkin torttu

      Seppo lähti Ruotsiin työntämään Veijon mopedin mereen...eipä ukko enää häiritse Ruotsin rouvien iltapäivä kahvihetkiä surraamalla pakoputkivikaisella mopedillaan keskellä Tukholman arvokiinteistöjä.

    • 4050560-080

      NYT Seppo on terve---------Kiitos P.Puskan ja THL:n

    • vhh-tyttö

      Hyvä SEPPO : annoit vinkin vhhsohvaperunoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      925
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe