hellou, olisin kiinostunut lähtemään ulkomaille viettämään välivuoden (töitä tekemään). En vain tiedä miten aloittaa :D Valmistun nyt keväällä kokiksi ja sen alan töitä haluaisin, kielitaidot minulla on kiitettävät, niistä ei tule ongelmaa. Mistä alkaisin etsimään työpaikkaa ja asuntoa? Mieluiten haluaisin espanjaan tai italiaan. Pidän kyseisten maiden ruokakulttuurista, ja haluan oppia enemmän niistä joten olisi ihanaa päästä paikan päälle kokkailemaan. Kaliforniaan haluiaisin kaikista mieluiten, mutta se taitaa olla ihan mahdottomuus..?
kiitoksia jo etukäteen avusta :)
vinkkejä?
3
291
Vastaukset
- Unohda kokkaus
Telemarkkinoija (Filippiineillä), 2 paikkaa, Dostele Oy, Filippiinit, Manila, , 1200 Makati City
Markkinoimme edullista vihreätä sähköä kotitalouksille. Mikäli haluat työskennellä Filippiineiltä käsin nauttien kuitenkin länsimaista palkkaa. olet etsimämme henkilö.
Yhteystiedot Ari Nokela [email protected]
Työpaikan osoite Manila, 1200 Makati City, Filippiinit
Asuntomahdollisuus kyllä
Työ alkaa 01.05.2012
Työaika muu osa-aikatyö, 6h
Työn kesto yli 12 kuukautta
Haku päättyy 30.04.2012 klo 12:00
Jätä hakemus Hakemukset sekä CV lähetetään osoitteella [email protected] - eou
lähde ensin lyhyen jakson aupairiksi (vaikkapa 3kk). Etsi töitä paikan päällä. Täällä Espanjassa on monia ravintoloita jotka ottavat heittämällä töihin. Ainakin moni aupair-tuttu on vain kysynyt ovelta ja saanut ensin pienemmillä tuntimäärillä töitä.
Toki sun pitää ehkä ensin olla valmis vaikkapa tarjoilemaan tai jotain, mutta pikkuhiljaa. - etsivä löytää
Ruotsissa on tällä hetkellä noin 1000 kokin paikkaa vapaana.
Meneppä vaikka heti valmistumisesi jälkeen "lomalle" Espanjaan tai Italiaan, ota vaikka lainaa jollei sinulla muuten ole varaa ja katsele töitä paikan päällä. Asu halvassa motellissa Itseesihän sinä satsaat.
Voit myös tehdä vapaamuotoisen hakemuksen Hilton hotelliketjuun, heillähän on hotelleja ja lisäkoulutuksia ympäri maailman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k713899- 1013505
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah783338Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia362638- 1241608
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta361516Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌221114Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi191102Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?421100Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja
miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku1181016