Apinatasavalta ehkä tyhmin ohjelma ikinä?

On se!
16286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Älä katso, ikinä en ole katsonut, enkä katso, Rakkarinmäen tyhmien juttuja.
Jota Ylenannettava sitten muka viihteeksi sanoo.

Äänestä
  • uutisvuotoa odottelen, ettei mene ohi ja siksi on pakko tuota kuunnella. Katsomaan ei pysty. Kuunnelltuna ei itseasiassa pöllömpi.

    Autiovuori on hyvä. Muijan ääni ihme kiekumista. En tykkää.

    Äänestä

  • On se! kirjoitti:

    uutisvuotoa odottelen, ettei mene ohi ja siksi on pakko tuota kuunnella. Katsomaan ei pysty. Kuunnelltuna ei itseasiassa pöllömpi.

    Autiovuori on hyvä. Muijan ääni ihme kiekumista. En tykkää.

    Nimi on kyllä raflaava, mikä on paljon enemmän kuin monissa muissa ohjelmissa. Mutta ohjelmaa en ole koskaan katsonut kuin muutaman minuutin vahingossa. Silloinkin taisin vetää kuunnelmana. Ja ilman että oikeasti edes kuuntelin. Mutta netti oli silloin varmaan hyvä. :D

    Äänestä

Voi olla, enpä ole katsonut. Mutta nimi on hyvä, sopii tänne meille!

Äänestä
  • Nimi on hyvä ja aihe hyvä, mutta toteutus plääh..

    Äänestä

Kertooko se yhdestä Afrikan maasta vai mistä ?

Äänestä
  • Oli animoitu satiiriohjelma Suomesta sekä sen politiikasta ja mediasta.

    Äänestä

ei yksikään kokoomusnuori voi ottaa nokkiinsa.

Itse Valtiaat lopetettiin juuri kokoomuksen vuoksi.

Äänestä

Suomesta tulee apinatasavalta kunhan saamme lisää kulttuurinrikastajia

Äänestä
  • Katsojien aliarvioimista koko ohjelma. En ole katsonut kuin kerran ja sain tarpeekseni.

    Hyvää ohjelma aikaa tuhlataan aivan humpuukiin. Pitäisi tehdä protesti.

    Äänestä

Apinatasavalta, apinamäki, apinahäkki.

Mistäköhän on kyse? :D

Äänestä
  • ????

    Ja miksi :D -hymiö???

    Äänestä

Ihan kamala ohjelma. Sietämätön. Typerä.
Olemma samaa mieltä että se on se visuaalinen ulkonäkö ?
Kuunneltavana hippusen siedettävämpi.

Ja minä sentääs tykkään ihmisistä ankkoina (Disney-sarjikset) tai koirina.

Äänestä

Koska tulee takaisin? Olen kysynyt jo Yleltä että tuleeko uusintoja, mutta selittivät että Anime Vitae olisi mennyt konkurssiin eikä oikeuksia olisi siksi saatavilla. Katsoin kuitenkin netistä että Apinatasavallan tehnyt animaatio yritys on yhä pystyssä. Oli todella hyvä ohjelma ja tykkäsin. Harmittaa ettei siitä tullut samallaista pitkäkestoista kulttiklassikkoa kuin mitä Itsevaltiaista ja Presidentin kansliasta. Nykyään ei televisiossa ole enää satiiria.

Äänestä

Marinin hallituskausiko?

Äänestä

gay

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kyllä on! kirjoitti:

On se!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu