Petin miestäni kolmesti, jäin kiinni. Joo tiedän tehneeni väärin mutta se ei ole pointtini nyt tässä, vaan se että ollaan miehen kanssa parin viikon ajan puhuttu tästä ja mies haluaisi "tasoittaa tilanteen" eli tavallaan kostaa jotta näkisin miltä miehestä on tuntunut? Onko se oikein ja auttaisiko se meidän suhdetta eteenpäin? Miehelle tuntuu olevan mahdottomuus päästä pettämisestä yli mutta luulisin että se on mahdollista. Auttakaa nyt hyvät ihmiset!
Mitä tehdä?
apuuuua
7317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehkä olisikin oikeus ja kohtuus. Helppohan se sinun on olla sitä mieltä että miehelläsi pitäisi olla mahdollista päästä yli sinun pettämisestäsi mutta ihmettelet olisiko oikein jos hän tekee samoin.
Auttaisiko se suhdettanne ettenpäin? En todella tiedä, mutta olisiko sinun ollut syytä miettiä sitä kysymystä ennen omaa pettämistäsi.
Siinä suhteessa miehesi on ainakin oikeassa että et ilmeisesti tajua miten pahasti olet häntä loukannut.
Lopuksi, itse olet soppasi keittänyt ja itse sinun on se selvitettävä miehesi kanssa sensijaan että nyt huudat "hyviä ihmisiä" apuun.
Kaikesta huolimatta, toivottavasti onnistutte selvittämään suhteenne ja toivottavasti otat asiasta opiksesi ja kasvat aikuiseksi.
Toivottavasti miehesi tajuaa, ettei kannata vajota yhtä alas sinun tasollesi ja alkaa tasoittaan tilannetta, se kun ei auta yhtään mitään eikä auta teitä yhtään mihinkään päin. Kasvakaa aikuisiksi.
Huora huutaa apua, kun mieskin meinaa mennä vieraille apajille!
Olisit ajatellut asiat loppuun asti silloin kun juoksit helmat hampaissa vieraan kullin perässä.
Jos/kun miehesi "tasoittaa tilit" niin se kohentaa miehesi murskattua itsetuntoa.
Mutta suhteelle se ei tee hyvää paitsi sitä kautta että sinuakin todennäköisesti kiinnostaa enemmän mies, jonka itsetunto ei ole murskana..
Eikä se siihen vielä lopu
Jotta oikeasti tiedät miltä miehestäsi tuntuu anna hänelle se mahdollisuus. Mutta miehesi pitää tehdä se niin, että pettää sitten kun siltä tuntuu eikä kerro sinulle onko pettänyt tai ei. Tällöin elät jatkuvasti epätietoisuudessa siitä mitä miehesi tekee ja pettääkö vai ei.
Kun miehesi menee seuraavan kerran baariin, niin ymmärrät miltä hänestä tuntuu. Mietit koko ajan missä on ja mitä tekee ja sydämmeesi sattuu niin prkleesti.
Valitettavaa. Taitaa olla liittonne ohi. Ei luottamusta saa takaisin ja ja särkynyt on liittonne.
Katkeruudella ja kostamalla teidän suhde kuolee ihan satavarmasti. Luottamus on mennyt ja sitä ei saa takaisin kostamalla. Minä ottaisin eron ja toivottaisin pahaa loppu elämää sulle.