Mitä tehdä?

apuuuua

Petin miestäni kolmesti, jäin kiinni. Joo tiedän tehneeni väärin mutta se ei ole pointtini nyt tässä, vaan se että ollaan miehen kanssa parin viikon ajan puhuttu tästä ja mies haluaisi "tasoittaa tilanteen" eli tavallaan kostaa jotta näkisin miltä miehestä on tuntunut? Onko se oikein ja auttaisiko se meidän suhdetta eteenpäin? Miehelle tuntuu olevan mahdottomuus päästä pettämisestä yli mutta luulisin että se on mahdollista. Auttakaa nyt hyvät ihmiset!

7

310

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vanha mutta kokenut

      Ehkä olisikin oikeus ja kohtuus. Helppohan se sinun on olla sitä mieltä että miehelläsi pitäisi olla mahdollista päästä yli sinun pettämisestäsi mutta ihmettelet olisiko oikein jos hän tekee samoin.
      Auttaisiko se suhdettanne ettenpäin? En todella tiedä, mutta olisiko sinun ollut syytä miettiä sitä kysymystä ennen omaa pettämistäsi.
      Siinä suhteessa miehesi on ainakin oikeassa että et ilmeisesti tajua miten pahasti olet häntä loukannut.
      Lopuksi, itse olet soppasi keittänyt ja itse sinun on se selvitettävä miehesi kanssa sensijaan että nyt huudat "hyviä ihmisiä" apuun.

      Kaikesta huolimatta, toivottavasti onnistutte selvittämään suhteenne ja toivottavasti otat asiasta opiksesi ja kasvat aikuiseksi.

    • GrowUp!

      Toivottavasti miehesi tajuaa, ettei kannata vajota yhtä alas sinun tasollesi ja alkaa tasoittaan tilannetta, se kun ei auta yhtään mitään eikä auta teitä yhtään mihinkään päin. Kasvakaa aikuisiksi.

    • hah hah

      Huora huutaa apua, kun mieskin meinaa mennä vieraille apajille!
      Olisit ajatellut asiat loppuun asti silloin kun juoksit helmat hampaissa vieraan kullin perässä.

    • tilannePäällä

      Jos/kun miehesi "tasoittaa tilit" niin se kohentaa miehesi murskattua itsetuntoa.
      Mutta suhteelle se ei tee hyvää paitsi sitä kautta että sinuakin todennäköisesti kiinnostaa enemmän mies, jonka itsetunto ei ole murskana..

      Eikä se siihen vielä lopu

    • J..ki

      Jotta oikeasti tiedät miltä miehestäsi tuntuu anna hänelle se mahdollisuus. Mutta miehesi pitää tehdä se niin, että pettää sitten kun siltä tuntuu eikä kerro sinulle onko pettänyt tai ei. Tällöin elät jatkuvasti epätietoisuudessa siitä mitä miehesi tekee ja pettääkö vai ei.

      Kun miehesi menee seuraavan kerran baariin, niin ymmärrät miltä hänestä tuntuu. Mietit koko ajan missä on ja mitä tekee ja sydämmeesi sattuu niin prkleesti.

    • myöhäistä

      Valitettavaa. Taitaa olla liittonne ohi. Ei luottamusta saa takaisin ja ja särkynyt on liittonne.

    • ohi on

      Katkeruudella ja kostamalla teidän suhde kuolee ihan satavarmasti. Luottamus on mennyt ja sitä ei saa takaisin kostamalla. Minä ottaisin eron ja toivottaisin pahaa loppu elämää sulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      5
      2732
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2571
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      14
      2276
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      45
      1870
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1453
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1443
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1155
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1144
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1053
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe